×

WOŚP odpowiedziała na ostatnią prośbę żony Adamowicza. Tak chce oddać rodzinie szacunek

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP, co poruszyło polskie społeczeństwo. Społeczeństwo, na którego reakcje nie trzeba było długo czekać. Wielu ludzi zaczęło apelować, aby Jurek przemyślał swoją decyzję, bo orkiestra bez niego to nie to samo. Powstały nawet specjalne grupy w mediach społecznościowych, których hasłem przewodnim jest powrót Owsiaka. Wśród osób, które opowiadają się po tej stronie, znalazły się również gwiazdy, takie jak Agnieszka Chylińska – jej apel możecie zobaczyć tutaj.

Piękny gest ze strony WOŚP

Do Jurka Owsiaka z prośbą o jego powrót do kierowania WOŚP zwróciła się także żona tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, Magdalena.

Pamiętajcie, Paweł został zamordowany na Światełku do Nieba. Ja proszę, żeby Jurek Owsiak kierował Orkiestrą dalej. Bo on zawsze obiecywał, że gra do końca świata i jeden dzień dłużej. W niedzielę ten świat skończył się dla Pawła, zmienił się dla naszej rodziny, ale on się nie skończył. Jurku, zmień swoją decyzję i graj z nami dalej. Zwyciężymy, siema! 

Teraz WOŚP w piękny sposób odpowiedział na słowa żony zmarłego prezydenta. Na jej prośbę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała się przeprowadzić zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych. Ma być ona wyrazem szacunku dla woli bliskich Pawła, a zarazem kontynuacją 27. finału WOŚP. W dniu pogrzebu nie zabraknie więc wolontariuszy, którzy tak jak 13. stycznia, będą mieć identyfikatory, charakterystyczne serduszka i skarbonki oznaczone żałobną symboliką.

Zebrane podczas kwesty środki zostaną spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska – poinformowano

Reakcje internautów

Internauci nie kryją wzruszenia decyzją WOŚP, która wykazała się pięknym gestem w kierunku rodziny zmarłego prezydenta i nie tylko.

Piękny gest pięknych ludzi. Aż łza się w oku zakręciła, że ludzie w obliczu osobistej tragedii myślą o innych, myślą by pomóc potrzebującym. Panie Prezydencie Adamowiczu – może być Pan dumny że swojej rodziny

Wyjątkowym gestem ze strony WOŚP jest przekazanie datków na hospicjum

Taka Wasza decyzja … wzrusza – czytamy w komentarzach

Pogrzeb prezydenta

Pogrzeb tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza odbędzie się w tę sobotę, 19 stycznia. Msza święta rozpocznie się o godzinie 12, a ciało prezydenta spocznie w Bazylice Mariackiej. Władze Gdańska postarają się także o to, aby msza była transmitowana na telebimach dla tych, którym nie uda się wejść do środka Bazyliki

Ze strony rodziny zmarłego prezydenta pojawił się apel i prośba zarazem, aby osoby, które będą uczestniczyły w pożegnaniu, nie przynosiły kwiatów i zniczy.

Może Cię zainteresować