×

Pedofil udławił się śniadaniem w więzieniu. „To był nieszczęśliwy wypadek”

Pedofil udławił się śniadaniem i zmarł w więzieniu w Norwich (Wielka Brytania). Śledczy uznali, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Horror w szkołach z internatem

74-letni John McKno pracował jako nauczyciel matematyki w szkołach w internatami w Suffolk, Devon i Worcestershire w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Grasował na terenie Beam College w Great Torrington w Devon, St. Michael’s College w Tenbury Wells oraz w Kesgrave Hall School w pobliżu Ipswich. Wszędzie dopuszczał się napaści na tle seksualnym na nieletnich uczniów.

W 2016 roku został skazany za znęcanie się nad podopiecznymi i molestowanie ich. W toku śledztwa i procesu udowodniono mu wykorzystywanie seksualne 5 dzieci. Cztery spośród ofiar McKno miały mniej niż 16 lat, a jedna w chwili popełnienia przez nauczyciela czynu pedofilskiego, była w wieku poniżej 14 lat.

Kiedy sprawa toczyła się w sądzie, wszyscy byli już dorośli, jednak traumy z dzieciństwa ciągle ich nękały. Jak wyznali w rozmowie z dziennikarzami, w trakcie procesu żyli w wielkim strachu i stresie. Jeden z nich obrazowo ujął to, wyznając, że „śpi z jednym okiem otwartym”.

Pedofil udławił się śniadaniem

Nauczyciel – pedofil został osadzony w więzieniu w Norfolk, gdzie miał spędzić kolejne 14 lat. Przed sądem przyznał się do zarzucanych mu czynów, potwierdzając, że rzeczywiście utrzymywał z uczniami nieprzyzwoite relacje i dopuszczał się wobec nich napaści na tle seksualnym.

McKno nie odbył jednak całej kary. 29 września 2020 strażnicy więzienni zastali go martwego w celi. Koroner jako powód śmierci wpisał do dokumentów niewydolność serca. Jak się okazało, przyczyną śmierci pedofila było zadławienie się więziennym śniadaniem.

Chociaż do zgonu więźnia doszło kilka miesięcy temu, dopiero po zakończeniu śledztwa ten fakt został podany do publicznej wiadomości. Śledczy nie dopatrzyli się w zdarzeniu niczego podejrzanego. Uznali, że osadzony pedofil, cierpiący zresztą na liczne choroby, zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Źródła: www.tvp.info, www.bbc.com
Fotografie: BBC (miniatura wpisu), BBC

Może Cię zainteresować

zamknij