×

Jurek Owsiak dostał wyrok za namawianie Krystyny Pawłowicz do współżycia. „To jakiś żart?!”

Krystyna Pawłowicz wygrała z Owsiakiem w sądzie! Nie kryje radości w mediach społecznościowych. Posypały się nawet gratulacje, ale internauci są zszokowani jej postawą i całym procesem „za znieważenie”.

Bulwersująca wypowiedź

Podczas festiwalu Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w 2017 r., Jurek Owsiak wypowiedział słowa, które zbulwersowały nie tylko Krystynę Pawłowicz. Brzmiały one dokładnie tak:

Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać.

Jedni wspierali byłą parlamentarzystkę PiS, inni wykorzystali te słowa jako nowe źródło kpin. Krystyna Pawłowicz postanowiła, że Jerzy Owsiak odpowie przed sądem.

Proces za zamkniętymi drzwiami

Krystyna Pawłowicz domagała się, by Jerzego Owsiaka uznano za winnego jej znieważenia. Chciała, żeby Owsiak zapłacił odszkodowanie i został skazany na prace społeczne.

Proces z art. 216 Kodeksu karnego odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów we wrześniu 2019 roku warunkowo umorzył postępowanie na rok próby. Tym samym, sąd stwierdził winę oskarżonego, ale nie uznał go za osobę skazaną.

Szef WOŚP miał również zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Apelację wniósł pełnomocnik Owsiaka.

Pawłowicz wygrała z Owsiakiem

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał prawomocny wyrok, na mocy którego Owsiaka uznano za winnego. Podtrzymano wyrok sądu I instancji.

W rozmowie z PAP, Krystyna Pawłowicz komentuje:

Pomimo tego, że sąd pierwszej instancji dość łaskawie potraktował pana Owsiaka, to uważam to za pewien sukces. Sędziowie nie zlekceważyli moich praw, mojego poczucia godności i potrzeby ochrony starszej osoby.

Sam Owsiak nie skomentował wyroku sądu, ale jego pełnomocnik nie wyklucza, że zwrócą się do Rzecznika Praw Obywatelskich o wniesienie kasacji.

Pawłowicz odbiera gratulacje

Była posłanka pochwaliła się swoją wygraną w mediach społecznościowych. Wśród osób, które jako pierwsze złożyły swoje gratulacje, znalazła się Barbara Piela, autorka kontrowersyjnych „Plastusiów”.

W przeszłości Piela sugerowała, że Owsiak jest marionetką w ręku Hanny Gronkiewicz-Waltz. W komentarzu zamieszczonym na Twitterze, autorka „Plastusiów” pisze:

Wielkie gratulacje!!!!!! Również dla naszego mec. Wdowczyka.

Mecenas również skomentował wyrok:

Uważam wyrok za bardzo wyważony i spełniający wymogi prewencji ogólnej.

Do sprawy odniósł się także sędzia nowej KRS, Maciej Nawacki, ale jego ironiczny komentarz już wzbudza kontrowersje wśród internautów.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować