Kategorie NewsyŻycie

Papież odkrył nowy grzech. Osoby, które go popełniają odbiją piętno na historii ludzkości

Głowa kościoła katolickiego nie przestaje zaskakiwać. Papież Franciszek rozważa możliwość dodania nowego grzechu w katechizmie. Czy pojawi się nowy grzech? Co Franciszek uznaje za grzech? Na ostatnim publicznym wystąpieniu zdradził co chciałby dodać do katechizmu.

Nowy grzech w katechizmie

Papież nie przestaje zaskakiwać. Jak relacjonuje polski korespondent watykańskiej rozgłośni, papież Franciszek w trakcie długiego wystąpienia poruszył m.in. kwestie zagrożeń dla demokracji i praworządności. Postanowił podzielić się z wiernymi swoim pomysłem, by do katechezy dodać kolejny grzech.

Miałby on dotyczyć tematu bliskiemu każdemu z nas, niezależnie od kraju i kontynentu na którym żyje. Okazuje się, że chciałby żeby jako nowy grzech, dotyczył osób, które nie dbają o środowisko. Elementarne poczucie sprawiedliwości nakazywałoby, aby niektóre zachowania, za które zazwyczaj odpowiedzialne są korporacje, nie pozostawały bezkarne – powiedział papież podczas audiencji.  Dodał, że przestępstwa przeciwko naturze są „zbrodniami przeciwko pokojowi”.

Nowy grzech w katechizmie
Instagram

Grzech ekologiczny według papieża Franciszka

Papież Franciszek nie raz udowodnił, że idzie „z duchem czasu”. Jako głowa kościoła zmienia i dysktuje nad prawami, które kiedyś wydawały się być nie do zmienienia. Jednak, otaczający nas świat zmienił się z zawrotną prędkością. Pojawił się nowe problemy ludzkości, które stare prawdy kościoła nie opisują.

– Myślimy o tym, by wprowadzić do Katechizmu Kościoła Katolickiego grzech ekologiczny, grzech przeciwko wspólnemu domowi – powiedział Franciszek

Grzech ekologiczny pierwszy raz pojawił się na synodzie biskupów na temat Amazonii. Na obradach duchowni poruszyli temat młodych osób, taki jak Greta Thunberg, którzy mają świadomość i głoszą prawdę o zagrożeniach ekologicznych.

papież Franciszek - instagram, wiek, wzrost i gorące newsy!
Instagram.com

Grzech ekologiczny – definicja

W tekście podsumowującym październikowe obrady, pojawiła się definicja nowego grzechu. Biskupi opisali ją w następujący sposób:

„Grzech ekologiczny to działania bądź zaniedbania przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu, wspólnocie i środowisku”. Są to czyny i nawyki powodujące zanieczyszczenie i zniszczenie harmonii środowiska, wykroczenia przeciwko zasadom współzależności i zerwania sieci solidarności między stworzeniami. Jest to także grzech przeciw cnocie sprawiedliwości”.

Głos polskiego Episkopatu

Również polscy duchowni napisali list do wiernych. W zeszłym roku w wykazie grzechów pojawiły się również takie na tle ekologii. Jako grzech uznali m.in. marnowanie jedzenia, znęcanie się na zwierzętami i wyrzucanie śmieci do lasu.

Nowy grzech w katechizmie
Instagram

A wy co myślicie o pomyśle Papieża Franciszka?