×

Dawid Kwiatkowski zmienił wyznanie. Odszedł od Kościoła Katolickiego

Dawid Kwiatkowski zmienił wyznanie. Bezsprzecznie młody muzyk jest jedną z najbardziej popularnych osób w naszym kraju. Mimo to o jego życiu prywatnym wciąż wiadomo niewiele. Dawid bowiem mocno strzeże swojej prywatności.

Dawid Kwiatkowski zmienił wyznanie dzięki kolegom i koleżankom

W jednym z wywiadów idol nastolatek opowiedział, dlaczego zdecydował się na odejście od Kościoła Katolickiego. Dosadnie wypowiedział się również na jego temat. Zdradził, co naprawdę o nim sądzi i co najbardziej przeszkadzało mu w nim.

Jednak Dawid Kwiatkowski nie przestał wierzyć w Boga. Zmienił wyznanie na protestantyzm. O tym dlaczego tak się stało, rozmawiał z portalem Pomponik. Okazało się, że na ten radykalny krok zdecydował się już kilka lat temu. To koledzy i koleżanki opowiedzieli młodemu gwiazdorowi, jak może wyglądać więź z Bogiem.

Dowiedziałem się, że to może całkiem inaczej wyglądać i możemy się tam bawić w kościele, możemy naprawdę przeżywać niesamowite momenty, a nie tylko słuchać zakazów, nakazów.

Bardzo przeszkadzał mu także sakrament spowiedzi. Uważa, że nie potrzebuje pośrednika do rozmowy z Panem Bogiem:

Nie rozumiem, dlaczego mam się spowiadać przez pośrednika. Ja sobie rozmawiam z Bogiem sam, kiedy leżę sobie w łóżku. Takie niuanse mi nie pasowały. U nas w Kościele czegoś takiego nie ma, nie ma spowiedzi, każdy sobie rozmawia z Bogiem jak chce.

W ostatnich słowach zaproponował wszystkim, aby zobaczyli, jak właściwie wygląda protestantyzm. Oczywiście podkreślił, że nikogo nie namawia do zmiany wyznania, a jedynie zachęca do zobaczenia.

Namawiam to jest za duże słowo. Po prostu: Chodźcie zobaczyć, jak ja spędzam niedzielę.

Czym charakteryzuje się protestantyzm i co zakłada?

Czym właściwie jest protestantyzm? To jedna z głównych (obok katolicyzmu i prawosławia) gałęzi chrześcijaństwa. Protestanci stanowią aż 40% wszystkich chrześcijan na całym świecie.

Czym protestanci różnią się od katolików? Przede wszystkim tym, że z sakramentów świętych uznają jedynie chrzest oraz Eucharystię. Odrzucają natomiast sakramenty bierzmowania i kapłaństwa. Co więcej, protestanci nie oddają też czci Maryi, a jedynie uznają ja za matkę Jezusa. Odrzucają także wszystkie doktryny, które Kościół dodał do Pisma Świętego.

Źródła: www.se.pl, www.pomponik.pl, www.pudelek.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować