×

Panie sprzątające w Senacie nie mogą jeździć jedną windą z politykami. Skandaliczne traktowanie

Senat jest ostatnio poddawany sporej krytyce. Wszystko za sprawą Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, który powiedział nauczycielom, że powinni pracować dla idei, mimo że sam zarabia blisko 20 tys. Teraz dotarły do nas informację o fatalnych warunkach, w jakich pracują panie sprzątające w Senacie. Między innymi, nie mogą jeździć windą z Senatorami.

Nie utrzymają się za ideę

Na sposób traktowania pań sprzątających w Senacie uwagę zwrócił komitet Lewica Razem. Co gorsze, panie są zatrudniane na umowach śmieciowych i dostają 1634 zł na rękę. Czyżby one też miały pracować dla idei?

Umowa śmieciowa w Senacie

Komitet Lewica Razem żąda natychmiastowej reakcji na sytuację osób sprzątających. Ostatnio zorganizowali konferencję, na której próbowali zwrócić uwagę na problem, a samym senatorom przekazali prezenty w postaci zmiotek.

Podobnie jak w wielu jednostkach budżetowych, panie sprzątające są zatrudniane przez zewnętrzną firmę, która ma podpisaną umowę z Senatem. Oczywiście, jak często bywa w przypadku outsourcingu, dostają minimalne wynagrodzenie wypłacane na podstawy umowy śmieciowej. To oznacza, że dostają nie więcej niż 1634 zł.

Jakby tego było mało, politycy Lewicy Razem, zwracają uwagę na obcesowe traktowanie osób sprzątających przez senatorów. Między innymi, nie wolno jeździć im windą z politykami.

Na nic nie starcza

Politycy zwrócili uwagę, że sytuacja jest oburzająca biorąc pod uwagę beztroskie podejście Marszałka Karczewskiego do wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Jak zauważa członkini zarządu krajowego Partii Razem, Marcelina Zawisza:

W jego przypadku oznacza to prawie 20 tys. zł miesięcznie. Tymczasem, pod jego nosem zewnętrzna firma sprzątająca zatrudnia na umowach śmieciowych za najniższą krajową, czyli kwotę, która nie starczy na czynsz, jedzenie, ubrania, bilet komunikacji publicznej czy lek

Wydaje się, że wybrańcy narodu rzeczywiście powinni przykładać większą uwagę, do tego jak traktują osoby parlamencie.

Może Cię zainteresować