×

Jeden z senatorów ujawnił szokujące informacje o Kaczyńskim! Dotyczą jego przeszłości

Czy na jaw wyjdzie kolejna afera PiS? Senator Jan Libicki ujawnił właśnie szokujące informacje o byłym wiceprezesie Prawa i Sprawiedliwości w województwie wielkopolskim. Opowiedział też o propozycji spotkania z wpływowym członkiem partii, które miałoby zapewnić mu pewne profity.

Większość Polaków wybrała partię Jarosława Kaczyńskiego

Prawo i Sprawiedliwość na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim kreuje się na partię wolną od zepsucia i wykorzystywania władzy do własnych celów, co zarzucają wszystkim poprzednikom. Jednak ostatnio do mediów dociera coraz więcej informacji o aferach dotyczących osób związanych z partią rządzącą. Ale kolejne rewelacje zdają się nie szkodzić ugrupowaniu, bo po raz kolejny zdobyła miażdżącą większość w wyborach do Sejmu.

Jan Libicki o PiS i podkupywaniu senatorów

Czy to się wkrótce zmieni? Wskazywać na to mogą słowa senatora Jana Libickiego z PSL (wcześniej z PiS). W wywiadzie dla „Wyborczej” ujawnił kilka informacji, które mogą zaniepokoić Polaków. Pierwsza z nich dotyczyła propozycji spotkania z wpływowym senatorem PiS:

Zadzwonił do mnie wysoki funkcjonariusz PiS. Nie polityk, mój znajomy i powiedział, czy nie spotkałbym się na kawę z wpływowym senatorem PiS, bo mógłbym wysoko zawistować. Ja powiedziałem, że ja się na kawę oczywiście umówię z każdym, ale jeżeli to ma dotyczyć tego, abym opuścił tę większość, która w Senacie po wyborach się ukształtowała, to nie jestem zainteresowany rozmową na ten temat

Przypomnijmy, że w mediach już wcześniej pojawiły się informacje o rzekomej próbie przekupstwa opozycyjnych senatorów. Niektórzy politycy twierdzili, że dostali propozycje przejścia na stronę ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, które rzekomo nie chce pogodzić się z utratą większości w Senacie.

Wybuchnie kolejna afera związana z PiS?

Jednak senator Libicki nie skończył na rewelacjach dotyczących rzekomych prób przekupywania polityków, którzy dostali się do Senatu. Ujawnił także informacje z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o czasy, kiedy ojciec senatora Libickiego był szefem wielkopolskiego oddziału PiS:

Ja nie jestem specjalnie zdziwiony tym, co się dzieje wokół Banasia, bo kiedy w 2001 roku mój ojciec został szefem wielkopolskiego PiS, to prezes Kaczyński włożył mu na plecy pana, który nie tylko miał zarzuty prokuratorskie, nie tylko był skazany, ale odsiedział wyrok za wyłudzenie kredytu z banku

Zgodnie ze słowami Libickiego, niektóre osoby z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego mówiły mu wtedy, że taka osoba nie powinna zajmować wysokiego stanowiska w partii. Wówczas prezes miał twierdzić, że ma wobec niej „zobowiązania moralne”. Według senatora PSL podobna sytuacja ma miejsce teraz z Marianem Banasiem. Podejrzewa, że właśnie przez takie zobowiązania wskazano go na prezesa Naczelnej Izby Kontroli.

Myślicie, że słowa senatora sprawią, że wybuchnie kolejna afera z PiS?

Źródła: wyborcza.pl
Fotografie: Twitter, imgur.com

Może Cię zainteresować