×

„Nie bądźcie cholernymi idiotami”. Załamana mama apeluje do rodziców, aby szczepili swoje dzieci

Zdrowie dziecka dla każdego rodzica to najcenniejsza rzecz na świecie. Chcemy jak najlepiej i martwimy się, gdy tylko coś niepokojącego się dzieje. Kayley Burke z Queensland w Australii jest mamą dwójki uroczych dzieci. Kobieta podzieliła się na Facebooku czymś, co sprawiło, że jej serce pękło. Prosiła tym samym, aby rodzice potraktowali to jak ostrzeżenie.

Jej syn, 11-miesięczny Elijah, zachorował na ospę wietrzną. Nie był na tyle duży, aby otrzymać szczepionkę przeciwko tej chorobie. Pech chciał, że po kilku dniach zachorowała cała rodzina.

Dla rodzica to ogromny cios

Kaliah, córka Kayley, kilka dni przed tym była zaszczepiona, dlatego ospa w jej przypadku nie była tak zaostrzona. Elijah natomiast ogromnie cierpiał. Ból był okropny i serce matki nie mogło znieść takiego widoku.

Ospa wietrzna sprawiła chłopczykowi ogrom bólu

Kayley była tak poruszona całą tą sytuacją, że napisała na Facebooku post, w którym podzieliła się swoimi przemyśleniami:

„Nasz biedny chłopczyk był za mały, aby móc go zaszczepić i złapał ospę. Minął prawie tydzień odkąd się męczy. Nie mogę sobie wybaczyć tego, że zachorował. Wierzę w moc szczepień i jestem pewna, że gdyby nasz synek je otrzymał, nie przechodziłby aż tak poważnie tej choroby. A teraz nie mogę patrzeć na to, jak cierpi.

Błagalny ton w kierunku innych rodziców

Kayley błagała ludzi, aby nie byli „cholernymi idiotami” i nie ignorowali szczepień, dzięki którym choroba miałaby delikatniejsza skutki.

Pomyśl o ryzyku! Narażasz też inne bezbronne dzieci, które są za małe na szczepienie. Spójrz na moje dziecko i podejmij właściwą decyzję.

Post matki podzielił czytelników, ponieważ szczepionki mają swoich przeciwników i zwolenników. Pojawiły się komentarze kibicujące jej decyzji, ale i takie, w których wyraźnie kobieta jest atakowana za swoje poglądy.

Decyzja należy do rodzica?

Ważne jest, aby pamiętać, że oprócz potencjalnie poważnych konsekwencji dla swojego dziecka, narażasz też inne maluchy na zarażenie. Jakie jest Twoje zdanie w tym temacie? Czy uważasz, że wszystkie dzieci powinny zostać zaszczepione?

Może Cię zainteresować

zamknij