×

„Ona by tak chciała” – w wersji dla WOŚP, podbija Internet! To będzie hit tegorocznej orkiestry

Ona by tak chciała zbierać ze mną? Nie, to nie żadna pomyłka w tekście. Prosto ze sztabu WOŚP z Jędrzejowa, do serwisu YouTube trafiła przeróbka hitu Ona by tak chciała. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami! Już 12 stycznia dowiemy się, czy uda się pobić kolejny rekord zbiórki.

Ona by tak chciała zbierać ze mną

Przeróbkę hitu Ronnie Ferrari przygotowali młodzi wolontariusze WOŚP. Dlaczego wybór padł akurat na tę piosenkę?

To pierwsza polska piosenka w historii, do której teledysk polubiono ponad milion razy! Wygląda więc na to, że wybór był jak najbardziej przemyślany.

Przerobioną wersję hitu wykonuje zespół, złożony z kilkorga nastolatków. W piosence słyszymy:

Ona by tak chciała zbierać ze mną, pomóc w sztabie i być nieugiętą. Ona by tak chciała zbierać ze mną, aż do nieba wystrzelić światełko.

Pomysłodawcą coveru jest koordynator i dyrygent Jędrzejowskiego sztabu Tomasz Puchrowicz. Słowa napisała Magdalena Belicka. Jak mówią twórcy, to miała być wersja tworzona z przymrużeniem oka i dużym poczuciem humoru.

Finał już wkrótce

W tym roku czeka nas już 28 finał WOŚP.

12 stycznia na ulicach polskich miast, a także mniejszych miejscowości, znów zobaczymy kwestujących wolontariuszy, wyposażonych w puszki i czerwone serduszka.

Jak bumerang co roku wraca temat zarzutów wobec pomysłodawcy akcji – Jerzego Owsiaka. Wielu go broni, znajdują się jednak i tacy, którzy oskarżają go o zarabianie na WOŚP ogromnych pieniędzy.

Za Jerzym Owsiakiem przemawiają liczby: od początku swojego istnienia, fundacja zebrała już ponad miliard złotych. Za co zostało zakupionych 61 800 nowoczesnych urządzeń medycznych. Powstało 19 centrów leczenie retinopatii, ratujących wzrok wcześniakom, ponad 10tysięcy osób przeszkolono z udzielania pierwszej pomocy i zrobiono wiele innych rzeczy, ratujących życie i zdrowie ludzi, szczególnie tych najmłodszych i najsłabszych.

To oczywiście wspólna zasługa – wszystkich osób pracujących przy WOŚP i darczyńców, którzy już od 28 lat, każdego roku wspierają zbiórkę. To także zasługa ich – wolontariuszy, młodych osób, które co roku widzimy zmarzniętych na polskich ulicach, jak bezinteresownie próbują pomagać innym.

Również w tym roku zbierane będą środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

Źródła: YouTube.com, wosp.org.pl
Fotografie: YouTube.com

Polecane

Może Cię zainteresować