×

Omena Mansah skomentowała, jacy są niektórzy Polacy. Tymi słowami naraziła się hejterom

Jedna z najbardziej znanych, polskich pogodynek, Omenaa Mensah, wielokrotnie opowiadała o nieprzyjemnych sytuacjach, jakie spotkały ją ze względu na nieco inny kolor skóry. Przyznała, że wstydzi się, jak bardzo pozamykane i mało tolerancyjne jest nasze społeczeństwo. W swojej wypowiedzi odniosła się przede wszystkim do momentów, kiedy spędza czas za granicą. Jej komentarz nie przypadł jednak do gusty hejterom, który postanowili odpowiednio zareagować.

„Pozamykane społeczeństwo”

Omenaa podczas wywiadu dla portalu Plejada podzieliła się swoimi spostrzeżeniami odnośnie sytuacji w kraju, a dokładniej tego, jak mało tolerancyjny jest nasz naród.

Gdy jestem za granicą, to jest mi wstyd, że jesteśmy tak pozamykanym społeczeństwem. Będąc w tym kraju, z jednej strony cieszę się, widząc zaangażowanie ludzi w inicjatywy na rzecz tolerancji. Patrząc na to, co się dzieje na ulicach, zastanawiam się, kto naszym krajem rządzi, że pozwala na coś takiego. To jest już niemodne, to wstyd, by dopuszczać do takich sytuacji. Powinniśmy być krajem z klasą. Myśmy byli bardziej tolerancyjni 50 lat temu!

Reakcja internautów

Słowa pogodynki nie wszystkim się jednak spodobały i część naszych rodaków postanowiło zareagować… rasistowskimi komentarzami. Jak to wytłumaczyć skoro oburzają się, kiedy mówi się o nich, że są rasistami?

Działania ośrodka

Cała sprawa nie umknęła Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który walczy z przejawami nietolerancji komentujących osób. Co ciekawe na ich profilu można znaleźć najbardziej dotkliwe, hejterskie wpisy wraz ze zdjęciami ich autorów. I choć metoda wydaje się być dość kontrowersyjna, jest to genialny sposób na to, aby „zawstydzić” osoby, którym wydaje się, że są w sieci kompletnie anonimowi.

Patrząc na poniższe zdjęcia, podejrzewałbyś tych ludzi o takie sformułowania?

Może Cię zainteresować