×

„Wyciągnął córkę z łóżka, bił ją i dusił”. Przerażona 12-latka uciekła na ulicę

Dramatyczne wydarzenie w Sosnowcu. Pijany, 35-letni ojciec znęcał się nad córką i żoną. Gdy dziewczynce udało się uciec, powiadomiono służby, które przerwały wieloletnią gehennę.

Ojciec znęcał się nad córką i żoną

Jak donosi TVN24, do awantury doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń w Sosnowcu (woj. śląskie). Wszczął ją pijany 35-latek, gdy akurat jego żona była w pracy. Według relacji policji, mężczyzna najpierw kopnął psa i wyrzucił go z domu, a później agresję skierował na 12-letnią córkę:

Wyciągnął ją z łóżka, a następnie zaczął bić i dusić. Przerażona dziewczynka, której w pewnej chwili udało się wyrwać swemu oprawcy, uciekła na ulicę.

Dziewczynka zadzwoniła do matki i poinformowała ją o całym zajściu. Kobieta bezzwłocznie zawiadomiła policję.

Kiedy policjanci pouczyli kobietę, jakie przysługują jej prawa i jakie są możliwości ochrony przed sprawcą znęcania, ofiara zdecydowała się opowiedzieć o koszmarze, jaki jest udziałem jej rodziny już od 2018 roku. Okazało się, że od blisko 3 lat jej mąż znęcał się zarówno nad nią, jak i nad jej córką.

– poinformowała rzeczniczka policji w Sosnowcu, Sonia Kepper.

Mężczyznę zatrzymano

35-latek został obezwładniony i zatrzymany przez policję. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, córką i psem.

Ponadto prokurator wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarami mieszkania oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu osiem lat więzienia.

Przemoc domowa

Przez okrucieństwo swoich opiekunów życie straciła 3-letnia Hania z Kłodzka. Ostatnie chwile malutkiej dziewczynki były istnym piekłem. Sekcja zwłok wykazała, że już wcześniej stosowano wobec niej przemoc – była niemal codziennie bita po plecach i rękach oraz polewana zimną wodą. Za wszystkim stała jej matka i konkubent.

Każdego roku w Polsce policja odnotowuje około 90 tysięcy osób, które doświadczają przemocy domowej. Są to przede wszystkim kobiety, ale również dzieci i mężczyźni.

Od 30 listopada 2020 roku weszły w życie przepisy ustawy antyprzemocowej z 30 kwietnia 2020 roku. Na jej podstawie policja otrzymała nowe uprawnienia. Funkcjonariusz może wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. A także nakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Policja Śląska (miniatura wpisu), Pixabay, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij