×

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Dziewczynka była niemal codziennie bita

Nowe ustalenia prokuratury w sprawie śmierci 3-letniej Hani z Kłodzka. Okazuje się, że dziewczynka przeszła istne piekło. Była niemal codziennie bita i kopana przez swoich opiekunów.

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka

3-letnia Hania zmarła w nocy z piątku na sobotę (19/20 lutego 2021 r.). Z pierwszych doniesień wynikało, że matka wsadziła dziewczynkę pod prysznic i zaczęła polewać zimną wodą. Miała być to kara za zmoczenie łóżka. Jakiś czas później dziewczynka zaczęła wymiotować, ale kobieta i jej partner przez długi czas nie wzywali karetki.

Dziecko miało umrzeć z wychłodzenia. Jednakże czwartkowa (25 luty) sekcja zwłok wykazała, że u 3-latki doszło do „bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej”:

Przeprowadzona została sekcja zwłok dziecka, która wykazała, że dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej. Ustalenia prokuratury wskazały na duże prawdopodobieństwem spowodowania ich przez opiekunów dziecka. Matce i jej konkubentowi prokurator przedstawił zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

– poinformowała Prokuratura Krajowa.

To wywołało reakcję prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, który na Twitterze zapowiadał postawienie rodzicom dziecka zarzutów zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. W czwartkowy wieczór w miejscu tragedii doszło zaś do wizji lokalnej z udziałem rodziców Hani.

3-latkę bito i kopano

W piątek (26 luty) śledczy przekazali, że sprawę śmierci 3-latki z Kłodzka przejęła Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Jak wskazano, z dotychczasowych ustaleń wynika, że dziewczynka była niemal codziennie bita przez matkę i jej konkubenta. Jak poinformował prok. Tomasz Orepuk w rozmowie z PAP:

Podejrzani zadawali dziecku ciosy po plecach i po rękach, często polewali dziewczynkę lodowatą wodą.

Natomiast w rozmowie z wrocławską Gazetą Wyborczą oznajmił, że sekcja zwłok wykazała, iż dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej.

Prokuratura w oświadczeniu dodała, iż opiekunowie przyznali się do pobicia dziecka:

Lucyna K. i jej konkubent Łukasz B. z Kłodzka przyznali się, że pobili 3-letnią córeczkę kobiety. Powodem było to, że dziewczynka zmoczyła się do łóżka. Jak ustaliła prokuratura, Łukasz B. kopnął leżące na podłodze dziecko w brzuch.

Grozi im dożywocie

Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, Lucynie K. i Łukaszowi B. postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

W sprawie tragicznej śmierci trzyletniej Hani z Kłodzka, na moje polecenie Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem dla matki i jej konkubenta

– poinformował Zbigniew Ziobro na Twitterze.

Obu opiekunom grozi dożywotnie więzienie.

Źródła: pk.gov.pl, wroclaw.wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl, natemat.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować