×

Ojciec niechcący zabił swoje dziecko. Był pod wpływem substancji odurzającej

Ojciec niechcący zabił swoje dziecko podczas snu. Gdy rano rodzic niemowlęcia się obudził, jego oczom ukazał się przerażający widok. 4-miesięczny chłopczyk leżał nieżywy.

Ojciec niechcący zabił swoje dziecko

Od wielu lat specjaliści zalecają, aby rodzice nie spali w jednym łóżku ze swoimi dziećmi. Takie działanie ma nie tylko negatywny wpływ na relację seksualną dorosłych, ale także jest realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Drastycznym przykładem na to, że spanie z dziećmi nie jest mądrym rozwiązaniem jest przypadek pewnej rodziny pochodzącej z Wielkiej Brytanii.

Ojciec 4-miesięcznego Isaaca Newtona wieczorem nakarmił syna butelką, a następnie położył spać. Co jakiś czas kontrolował, czy u dziecka wszystko jest w porządku. Około godziny drugiej w nocy położył się do podwójnego łóżka. Znajdowali się w nim już Isaac oraz jego kilkuletnia siostra. Gdy rano mężczyzna się obudził zauważył, że Isaac leży na brzuchu w nietypowej jak na niemowlę pozycji. Jego ciało było zimne.

Ojciec dziecka momentalnie wezwał pomoc i zaczął samodzielnie reanimować synka. Niestety nie był już w stanie go uratować. Niedługo później na miejscu zjawili się lekarze, którzy potwierdzili zgon dziecka. Mężczyzna miał wówczas powiedzieć:

To moja wina.

ojciec niechcący zabił swoje dziecko
Imgur

Czy był narkomanem?

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok udało się ustalić, że przyczyną śmierci było uduszenie, ponieważ Isaac był zbyt mały, aby samodzielnie przewrócić się na brzuch. Ojciec podczas snu musiał przygnieść dziecko swoim ciężarem. Dr Alison Armor, która przeprowadziła sekcję zwłok chłopczyka powiedziała:

Zabieranie dziecka do łóżka z osobą dorosłą jest niebezpieczną praktyką. Sytuację pogarsza obecność alkoholu lub narkotyków, a w tym przypadku badanie wykazało, że ojciec tego wieczoru palił marihuanę.

Śledczy ustalili, że rodzice Isaaca wiedzieli o tym, że spanie z dzieckiem w jednym łóżku jest niebezpieczne i posiadali specjalne łóżeczko dla niemowlęcia, ale z nieznanych przyczyn nie korzystali z niego. Mimo to, zdarzenie uznano za nieszczęśliwy wypadek.

Co ciekawe, w mieszkaniu ojca maleńkiego Isaaca znajdowały się niewielkie ilości marihuany. Niewykluczone, że spożycie narkotyków spowodowało u mężczyzny bardzo głęboki sen, podczas którego nie wiedząc co się dzieje, przygniótł dziecko.

Koroner Alan Wilson stwierdził, że to już kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie.

To już czwarte śledztwo, które przeprowadziłem w tym roku, w którym zginęło dziecko leżące w łóżku rodziców. Wszystkie dotyczyły młodych rodziców.

W przeszłości głośno było na temat śmierci 7-miesięcznej dziewczynki, którą przygniotło ciało jej matki.

ojciec niechcący zabił swoje dziecko 2
Imgur
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij