×

Ogromna asteroida leci w kierunku ziemi. Ma wielkość prawie 20 Pałaców Kultury!

Ogromna asteroida zmierza w kierunku Ziemi. Ma średnicę ok. 4 000 metrów, to jak niemal 20 Pałaców Kultury! Czy coś poważnego zagraża naszej planecie? Znamy komentarz NASA.

Ogromna asteroida zmierza w kierunku Ziemi

Asteroida o średnicy około 4 000 metrów leci w kierunku Ziemi. Na szczęście naukowcy z NASA nie przewidują kolizji z naszą planetą. Gdyby jednak tak się stało, asteroida jest „wystarczająco duża, aby wywołać efekty globalne”. Czy powinniśmy się obawiać?

Asteroida nazywa się 52768 (OR2 z 1998 r.) i została po raz pierwszy zauważona w 1998 r. Na dzień dzisiejszy naukowcy przewidują, że przeleci ona w odległości 3 908 791 mil od Ziemi, poruszając się z prędkością 8,7 km/s.

Według NASA Center for Near Earth Object Studies, przelot ma nastąpić w środę, 29 kwietnia, o godz. 4.56 rano. Naukowcy z tego departamentu śledzą obiekty bliskie Ziemi, które mogą z nią kolidować.

Nasa kwalifikuje zagrożenie

Asteroida została sklasyfikowana jako potencjalnie niebezpieczny obiekt, ponieważ przeleci w pobliżu orbity Ziemi. Jednak obecnie nie znajduje się na liście potencjalnych przyszłych obiektów, które mogą uderzyć w Ziemię. Wszelkie zagrożenia są gromadzone i monitorowane przez System NASA.

Jak twierdzi jednostka, obecnie nie ma zagrożenia:

Wszystko kontroluje wysoce zautomatyzowany system monitorowania kolizji, który nieustannie skanuje najnowszy katalog planetoid pod kątem możliwości przyszłego uderzenia w Ziemię w ciągu najbliższych 100 lat

Myślicie, że asteroida nas ominie? Czy grozi nam ogromne niebezpieczeństwo?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.wp.pl, edition.cnn.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij