×

Czy asteroida uderzy w Ziemię w maju? NASA nie pozostawia złudzeń

NASA podała, że w kierunku Ziemi leci Asteroida 2009 JF1. Czy asteroida uderzy w Ziemię w maju? Wiemy, jakie są szanse na to, że tak się stanie, i kiedy dokładnie może to nastąpić.

Asteroida, która zbliża się w kierunku Ziemi

Program „Senstry” to program NASA, który ma za zadanie śledzić i monitorować asteroidy oraz szacować prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię w ciągu najbliższych stu lat. Uwagę oprogramowania zwróciła Asteroida 2009 JF1, która została uznana za „potencjalnie niebezpieczną”.

Jak podaje NASA, Asteroida 2009 JF1 ma średnice 10 metrów i leci z prędkością 23,92 km/s. To piąta z kolei najbardziej niebezpieczna asteroida pod względem wielkości, odległości i prędkości zbliżania się do Ziemi.

Czy asteroida uderzy w Ziemię w maju
Pxfuel

Czy asteroida uderzy w Ziemię w maju?

Czy Asteroida 2009 JF1 uderzy w naszą planetę? Obecnie szanse takiego scenariusza zostały oszacowane na 1 do 140 tysięcy. Z obliczeń wynika również, że 2009 JF1 może uderzyć w „nasz dom” już 6 maja tego roku o godzinie 8.34 rano czasu środkowoeuropejskiego.

Na pocieszenie dodajmy, że świat ma już technologie, które mogą uratować Ziemię przed kometą lub asteroidą. Niemniej jednak badacze pracują nad różnymi sposobami, które mają na celu odwrócenie kierunku lotu potencjalnej asteroidy.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.nasa.gov
Fotografie: Pxfuel (miniatura wpisu), Pxfuel

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij