×

Pod dziećmi zapadła się ziemia w parku. Gdy spojrzały w dół, dostrzegły dwie trumny

Do niecodziennego, a zarazem bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w szczecińskim Dąbiu . Pod bawiącymi się tam dziećmi dosłownie zapadła się ziemia. Ziemia, pod którą po poszerzeniu otworu odnaleziono dwie stare trumny. Te z kolei od powierzchni lądu dzieliła pusta przestrzeń. Dzieci natychmiast powiadomiły o całym zdarzeniu dorosłych.

Odnaleziono dwie stare trumny

Trumny wyglądają na cynowane. Grobowiec ma około 2m x 2m i około 1,5 metra głębokości.

Dzieci bawiące się w parku przy ul. Puckiej w Szczecin-Dąbiu natrafiły na grobowiec… Od razu poprosiliśmy o pomoc straż miejską i policję. Pełnią teraz całodobową wartę przy dziurze, by nikt tu nie wchodził – powiedział TVN24 Andrzej Kus, rzecznik miasta do spraw komunalnych i ochrony środowiska

Miejsce, w którym znaleziono trumny, zabezpiecza na zmianę straż miejsca i policja. Zabezpieczenie okazało się być niezbędne, ponieważ niecodzienne znalezisko budzi ogromne zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców.

Zabezpieczenie terenu

Na chwilę obecną przez niewielki otwór widać małą komnatę i dwie stare trumny. Niewykluczone, że gdyby miejsce nie zostało odpowiednio zabezpieczone, przechodniom mogłaby stać się krzywda nie mówiąc już o rosnącej w nich ciekawości dotyczącej znaleziska.

Do poniedziałku wyrwa ma zostać zabezpieczona tak, aby nie stwarzała więcej zagrożenia.

Sprawdzanie grobowca

Grobowiec ma zostać sprawdzony przez historyków i specjalne służby sanitarne. Badanie ma pomóc poznać odpowiedź na pytanie, kiedy doszło do pochówku. Póki co wiadomo, że w miejscu parku, który powstał w latach 70. ubiegłego stulecia, do roku 1930 znajdował się cmentarz, który miał głównie charakter ekumeniczny.

Polecane

Może Cię zainteresować