×

Od września wróci nauka zdalna? Jest wymowny komentarz ministra Czarnka

Czy od września wróci nauka zdalna? Niektórzy już przewidują, że jesienią liczba zakażeń koronawirusem może drastycznie wzrosnąć. Ale minister Czarnek uspokaja nastroje.

Reklama

Od września wróci nauka zdalna?

Nauka zdalna miała swoich zwolenników, jednak dla wielu uczniów okazała się prawdziwą zmorą. Miała trwać tylko przez chwilę, a została z nami znacznie dłużej. Niektórzy z radością przyjęliby informację o tym, że nauka zdalna wraca od września. Ale inni nie chcą nawet o tym słyszeć. Tymczasem liczba zakażeń koronawirusem w europejskich krajach, takich jak Portugalia, Włochy, Hiszpania, Grecja, rośnie. Pojawiają się nowe mutacje, odporne na szczepionki. Polacy chętnie podróżują, a eksperci obawiają się, że jesienią i w Polsce będziemy obserwować gwałtowny wzrost zakażeń. Czy to oznacza, że możemy się spodziewać powtórki z nauki zdalnej?

Resort zdrowia zapewnia, że przygotowuje się na wzrost zakażeń. Ale kierujący resortem edukacji minister Czarnek uspokaja nastroje.

Reklama

Minister Czarnek komentuje

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem Programu I Polskiego Radia. Na antenie zapytano go m.in. o ewentualny powrót do nauki zdalnej. Szef MEiN stwierdził, że jest przekonany, iż po wakacjach uda się rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym.

Jestem przekonany, że nasze doświadczenia, nasze przygotowania, nasze sprawdzone działania spowodują, że już 1 września 2022 roku wrócimy w trybie stacjonarnym do nauki i będziemy w niej trwać przez kolejny rok szkolny

– powiedział Czarnek.

Przypomnijmy: zgodnie z decyzją rządu i resortu edukacji nauka zdalna w Polsce zakończyła się 21 lutego 2022 roku.

Reklama
Fotografie:

Może Cię zainteresować