×

Niektóre szkoły przejdą na zdalne nauczanie? Minister Czarnek nie ma wątpliwości

Temat powrotu do nauki zdalnej jest tematem, który wciąż jest poruszany w kontekście ewentualnego nawrotu epidemii COVID-19, ale nie tylko… Wskutek rosnących cen energii coraz częściej pojawiają się doniesienia, że część placówek oświatowych może mieć problemy z ogrzewaniem. Czy w takich okolicznościach uczniowie znów zasiądą przed ekranami monitorów? Co mówi Przemysław Czarnek o zamykaniu szkół? Szef MEiN wypowiedział się w tej kwestii na antenie Radia ZET.

Kryzys energetyczny w szkołach

Szef MEiN Przemysław Czarnek był gościem Radia ZET we wtorkowym wydaniu programu Bogdana Rymanowskiego. W trakcie rozmowy dziennikarz poruszył temat zamknięcia szkół i powrotu uczniów do nauki zdalnej. Na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że temat ten nie był poruszany w kontekście kolejnej, ewentualnej fali koronawirusa, a zbliżającego się kryzysu energetycznego.

Coraz więcej mówi się o tym, że wysokie ceny energii mogą spowodować przerwy w dostawach prądu. Pojawiają się tym samym pierwsze doniesienia, że część placówek oświatowych może mieć problemy z ogrzewaniem sal dla uczniów.

Przemysław Czarnek o zamykaniu szkół

Czy w związku z powyższym istnieje ryzyko zamknięcia niektórych szkół i powrotu do nauki zdalnej? Zdaniem szefa MEiN „nie ma takiego ryzyka”, bowiem resort jest na to przygotowany.

 Właśnie dlatego jako resort przeznaczyliśmy dla samorządów łącznie 13,7 mld złotych. Np. w Kaliszu budżet zwiększył się o 20 mln. Te pieniądze samorządy mogą wykorzystać właśnie na ogrzanie szkół

– tłumaczył w Radiu ZET Przemysław Czarnek.

gov.pl

gov.pl

Prowadzenie placówek oświatowych to zadanie samorządu. My pomagamy, dokładając środki finansowe. Ale jak słyszę, że np. w Poznaniu prezydent chce chłodzić klasy i wygonić dzieci na naukę zdalną, to współczuję takiego prezydenta

– dodał szef MEiN.

W dalszej części rozmowy Bogdan Rymanowski zapytał wprost o falę zamykania szkół. Czarnek zaznaczył, że „nie ma takiej możliwości” i po raz kolejny wspomniał o „środkach finansowych”.

Szkoły i inne placówki oświatowe objęte są przepisami ochronnymi, które wprowadziliśmy.

Wierzysz na słowo szefowi MEiN i jesteś spokojny o naukę stacjonarną w szkołach czy może wręcz przeciwnie?

Szykuje się powrót maseczek? Tym razem nie z powodu kolejnej fali koronawirusa!

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: gov.pl

Może Cię zainteresować