×

Niemcy przygotowują się na najgorsze! Władze opublikowały już wskazówki

Niemcy przygotowują się na czarny scenariusz. Szczególnie, że zbliża się zima. A kryzys energetyczny i sytuacja na świecie budzi ogromny niepokój. Dlatego władze naszego sąsiada zdecydowały się przygotować na możliwe przerwy w dostawach prądu. Opublikowały w ostatnim czasie listę zapasów produktów, które są niezbędne do przetrwania podczas możliwego blackoutu. Zobacz, co się na niej znajduje.

Niemcy przygotowują się na czarny scenariusz

To już pewne! Jak podaje Polski Obserwator, Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof (BBK) wydał zalecenia w związku z możliwym zagrożeniem. Niemcy szykują się do blackoutu. Czyli nagłej i poważnej awarii w systemie dostaw prądu. Do sieci trafiła właśnie lista produktów żywnościowych, które każdy obywatel powinien mieć w domu. Władze wydały apel o robieniu zapasów. Podkreślają też w swoim komunikacie, że w przypadku katastrofy, stacje benzynowe i sklepy będą zamknięte. Eksperci ostrzegają, że w całej Europie możliwe są problemy z prądem. Właśnie dlatego, w razie wystąpienia nagłej sytuacji kryzysowej, Niemcy przygotowują swoich obywateli na najgorsze.

Czy czeka nas prawdziwy Armagedon energetyczny? Eksperci nie pozostawiają złudzeń, że w przypadku wystąpienia kryzysu energetycznego mogą przestać działać w domach lodówki i zamrażalniki. Może dojść również do sytuacji, kiedy w kranach zabraknie wody. Dlatego sugerują, aby przygotowane zapasy, były jak najbardziej przemyślane. I aby niczego nie zabrakło w trakcie trwania sytuacji kryzysowej. Przygotowane zapasy mogą też być przydatne w przypadku złych warunków pogodowych czy powodzi.

Jak przygotować się do blackout’u?

Władze Niemiec opublikowały też wskazówki przygotowania się na wypadek wystąpienia blackoutu. Wyglądają one następująco:

  • Warto zgromadzić zapas jedzenia na 10 dni. Taka ilość żywności powinna wystarczyć do czasu otrzymania pomocy
  • Jak zostało podkreślone, każde zapasy są lepsze od ich braku.
  • Pamiętać o 2 litrach wody na osobę dziennie. Można też przygotować soki i inne napoje.
  • 2200 kcal na osobę dziennie. Nie warto kupować w dużych ilościach jednego produktu. Lepiej postawić na różnorodność
  • W trakcie zakupów należy sięgać po żywność, którą lubimy. Zapasy powinny być zgodne z preferencjami osoby, która będzie z nich korzystała.
  • Zapasy najlepiej jest robić stopniowo. Należy również pamiętać o odpowiednim przechowywaniu zakupionej żywności – jedzenie powinno znajdować się w chłodnym i suchym miejscu.
  • Pamiętać o zwierzętach. Podczas gromadzenia zapasów trzeba koniecznie uwzględnić potrzeby zwierząt domowych.

Zapasy będą niezwykle przydatne, ponieważ zależnie od sytuacji kryzysowej, obywatele mogą nie być w stanie opuścić domu, albo nie będą mieli możliwości zrobić zakupów. Dlatego warto zadbać zawczasu o dobre przygotowanie na wypadek nadejścia kataklizmu lub innego kryzysu.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować