×

Od 20 lat mieszka sam w jaskini. Opuścił ją, aby zaszczepić się na COVID-19

Od 20 lat mieszka sam w jaskini, ale pomimo braku dostępu do mediów ma świadomość istnienia epidemii koronawirusa. Pochodzący z Serbii pustelnik zdecydował się odwiedzić miasto, aby przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Przy okazji podzielił się ze światem swoimi przemyśleniami dotyczącymi szczepień.

Życie na odludziu

70-letni Panta Petrović 20 lat temu porzucił nużące życie w mieście, aby zamieszkać w niewielkiej jaskini górskiej. Mężczyzna bardzo ceni sobie oddalenie od wszelkich form cywilizacji. Twierdzi, że dobrze żyje mu się bez telefonu, samochodu czy ubrań. Większe znaczenie od dóbr materialnych ma dla niego wolność w pełnym tego słowa znaczeniu.

W jednym z wywiadów stwierdził, że na łonie przyrody nareszcie uwolnił się od problemów, które zrzucali na niego inni ludzie.

W mieście nie byłem wolny. Zawsze ktoś stał na mojej drodze. Albo kłócisz się z żoną, albo z sąsiadami lub policją. Nikt mi tu nie przeszkadza.

Mężczyzna żyje niczym człowiek pierwotny. Jego dieta opiera się na grzybach, samodzielnie złowionych rybach oraz innych rzeczach, które akurat zdoła znaleźć w okolicy. Panta Petrović unika kontaktu z ludźmi i jest samowystarczalny. Znacznie lepiej dogaduje się z bezdomnymi psami, kotami, gołębiami czy kurczakami. Towarzyszy mu także dorosły dzik o imieniu Mara.

Pomimo oddalenia od cywilizacji, 70-latek doskonale orientuje się w tym, co w chwili obecnej dzieje się na świecie. Dotarły do niego także wieści dotyczące epidemii koronawirusa. Podczas wizyty w pobliskim mieście Panta Petrović dowiedział się, że niemal cały świat zmaga się z COVID-19. Jego reakcja na tę wiadomość była zaskakująca.

od 20 lat mieszka sam w jaskini 4
Facebook
od 20 lat mieszka sam w jaskini 3
Facebook

Od 20 lat mieszka sam w jaskini

Mężczyzna tak bardzo przejął się niebezpieczeństwem związanym z zakażeniem koronawirusem, że postanowił się zaszczepić. Panta Petrović otrzymał już pierwszą dawkę preparatu. Zachęca wszystkich sceptyków, aby zrobili to, co on. W rozmowie z AFP jaskiniowiec zapowiedział nawet, że przyjmie nie dwie, ale aż trzy dawki szczepionki.

Chcę otrzymać wszystkie trzy dawki szczepionki, w tym jedną dodatkową. Wzywam wszystkich obywateli, aby zrobili to samo.

Dlaczego mężczyźnie tak bardzo zależy na ochronie przed Covid-19, skoro mieszka w całkowitej izolacji od ludzi? Być może Petrović obawia się zakażenia ze strony nietoperzy, które najpewniej często odwiedzają jego jaskinię. Warto przypomnieć Chiny do dziś utrzymują, że koronawirus przeniósł się na człowieka właśnie za sprawą kontaktu ze zwierzętami, a nie na skutek wycieku z laboratorium.

od 20 lat mieszka sam w jaskini 5
Facebook
Facebook
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij