×

Sąd wyznaczył obrońcę dla mordercy Kristiny. Adwokat nie chce stawać w obronie 22-latka

Zbrodnia, której dopuścił się Jakub A. na 10-letniej Kristinie, wstrząsnęła całą Polską. Podejrzany o zabójstwo dziewczynki został zatrzymany 16 czerwca w jednym z mieszkań. Teraz prokuratura wnioskowała o przyznanie mu przez Sąd w Świdnicy obrońcy. Ten zdecydował, że 22-latka reprezentował będzie mecenas Sebastian Kujacz. Wytypowany obrońca mordercy Kristiny ma jednak do tego zupełnie inne podejście.

Obrońca mordercy Kristiny. Jak zareagował?

Okazuje się, że mecenas Sebastian Kujacz nie chce stawać w obronie mordercy. Złożył już nawet do sądu wniosek o oddalenie od sprawy powołując się na względy osobiste.

Od razu złożyłem wniosek o zwolnienie mnie z tego obowiązku. Znam rodzinę Kristiny i nie jest to dla mnie łatwa sytuacja – powiedział „Gazecie Wyborczej”

Kto więc będzie bronił Jakuba A.?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że o ewentualnym odwołaniu mecenasa i powołaniu innego adwokata będzie musiał zadecydować sąd. Na chwilę obecną rozważany jest inny obrońca, który został powołany przez rodzinę oskarżonego. Jego personalia na ten moment nie zostały jednak podane do publicznej informacji.

Facebook/Dolnośląska Policja

Facebook/Dolnośląska Policja

Może Cię zainteresować