×

Nóż, którym Kacper zabił Patrycję należał do jego rodziców. Nowe fakty w sprawie

Nóż, którym Kacper zabił Patrycję prawdopodobnie pochodził z jego domu. Rodzice 15-letniego mordercy przyznali się do tego, że zauważyli, że niebezpieczny przedmiot zniknął. Ich zeznania są wstrząsające.

Przerażająca zbrodnia w Piekarach Śląskich

Zabójstwo 13-letniej Patrycji z Bytomia przez jej 15-letniego kolegę już na zawsze zmieni losy rodzin obojga nastolatków. Podczas przejmującego marszu upamiętniającego zmarłą, rodzice Kacpra na kolanach prosili rodziców Patrycji o wybaczenie. Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od pojednania dorosłych, konsekwencje czynu Kacpra będą ich dotykać już do końca życia.

Dopiero teraz na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty na temat okoliczności morderstwa nastolatki. Podczas wywiadu dla Faktu, rodzice Kacpra wyznali, że domyślają się, że przyczyną zbrodni mógł być szok wynikający z informacji o ciąży 13-latki. Być może chłopak obawiał się reakcji bliskich oraz tego, jak zmieni się jego życie, gdy urodzi mu się dziecko. Ojciec Kacpra uważa jednak, że 15-latek doskonale wiedział, że zawsze może liczyć na wsparcie ze strony rodziców.

Zawsze go wspieraliśmy. Nigdy go nie uderzyliśmy, traktowaliśmy go po partnersku. Może się bał nam o tej ciąży powiedzieć.

Przypomnijmy… we wtorek, 12 stycznia zaginęła 13-letnia Patrycja. Po trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach jej ciało odnaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Zwłoki były przykryte kartonami. Wkrótce okazało się, że to Kacper jako ostatni widział dziewczynę żywą. Później chłopak przyznał się do morderstwa.

Nóż, którym Kacper zabił Patrycję

Już na początku śledztwa pojawiły się podejrzenia, że zabójstwo wcale nie musiało być wyłącznie planem Kacpra. Ojciec chłopaka powiedział reporterom Super Expressu, że 15-latek twierdzi, że Patrycja chciała umrzeć.

Tato, to ona mnie do tego zmusiła.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Kacper wątpił w to, że Patrycja jest z nim w ciąży.

Sekcja zwłok wykazała jednak, że nastolatka rzeczywiście spodziewała się dziecka. Przed śmiercią otrzymała blisko 20 ciosów nożem. Posiadała rozległe obrażenia klatki piersiowej, brzucha, rąk i nóg.

Teraz rodzice Kacpra postanowili wyznać, że faktycznie z ich domu zniknął nóż. Domyślają się, że to on był narzędziem zbrodni. Matka chłopca powiedziała:

Nie wiemy, dlaczego wziął nóż z domu, może się czegoś bał, albo może był pod wpływem jakichś środków? To jest dla nas niezrozumiałe, on nigdy nie palił, nie pił, nie przebywał w dziwnym towarzystwie. A teraz dowiadujemy się, że zabił…. To straszne.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij