×

Do szkół wejdzie nowy przedmiot? Już niedługo może się tak stać

Nowy przedmiot w szkołach? Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec złożył już w tej sprawie wnioski w resortach zdrowia i edukacji. Skąd taki pomysł? Jak się okazuje, rzecznik uważa, że wiedza Polaków na temat ich praw jako pacjentów, zdrowego trybu życia i profilaktyki jest zadziwiająco niska.

Nowy przedmiot w szkołach

Pacjenci nie zawsze rozróżniają świadczenia publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej. Nie wiedzą, że zobowiązani są do pozyskania skierowań, często nie znają podstawowych zasad ubezpieczenia zdrowotnego – pisze Bartłomiej Chmielowiec

Rzecznik nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że w obecnym programie szkolnym elementy edukacji zdrowotnej praktycznie nie istnieją.

Wymagając określonych zachowań zdrowotnych od obywateli, należy stworzyć narzędzie do przekazywania usystematyzowanej wiedzy, co skutkować będzie w przyszłości – lepszą jakością życia nowych pokoleń pacjentów – stwierdził Rzecznik Praw Pacjenta

Jak miałby się nazywać nowy przedmiot? Zdaniem rzecznika potrzebne jest wprowadzenie przedmiotu wiedza o zdrowiu, który miałby podobny charakter, jak przedmiot wiedza o społeczeństwie.

Co na to ministrowie zdrowia i edukacji?

Odpowiedzi póki co nie ma. Ministrowie zdrowia i edukacji muszą jej udzielić w ciągu 30 dni od otrzymania pisma z postulatem rzecznika.

Co myślicie o wprowadzeniu do szkół przedmiotu wiedza o zdrowiu? Jesteście za czy przeciw?

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij