×

Dramat na scenie podczas finału WOŚP. Jest nowe nagranie z ataku na prezydenta Adamowicza

Telewizja TVN opublikowała nowe nagranie z ataku na prezydenta Adamowicza. Widać na nim, że prezydent po ataku był jeszcze świadomy.

nowe nagranie z ataku na Adamowicza
Twitter

Ochroniarz miał liczne problemy zdrowotne?

Dariusz S. był odpowiedzialny za zabezpieczenie całej sceny podczas finału WOŚP na Targu Węglowym w Gdańsku. Przyznał się do składania fałszywych zeznań oraz próbie oszustwa, tłumacząc, że Stefan W. dostał się na scenę za pomocą identyfikatora. Dodatkowo chciał wciągnąć w całe kłamstwo kolegę z agencji, w której pracował. Swoje działania argumentował problemami zdrowotnymi oraz psychicznymi:

Przyznaję się do wszystkich zarzucanych czynów, ale, wysoki sądzie, nie chciałbym próbować wyjaśniać tego, co się stało, bo po prostu nie potrafię. Od lat cierpię na liczne przewlekłe schorzenia, w tym neurologiczne, kardiologiczne, pulmonologiczne oraz bezdech senny.

nowe nagranie z ataku na Adamowicza
Facebook

Morderca nadal nie stanął przed sądem

Według najnowszych informacji Stefa W. planował atak na prezydenta Gdańska jeszcze zanim opuścił więzienie. Później wysyłał on SMS-y swoim kolegom z więzienia.

Mężczyzna, który zamordował prezydenta Gdańska wciąż nie stanął przed sądem. Wszystko przez brak prawidłowej diagnozy ze strony psychiatrów. Śledztwo zostało przedłużone do 13 kwietnia. Do tego czasu, zostanie wydana nowa opinia dotycząca zdrowia oskarżonego. Będą prowadzone także dalsze przesłuchiwania ponad 100 świadków. Wśród przesłuchiwanych znajdą się m.in. więźniowie, którzy poznali Stefana W. za kratkami. Jeżeli biegli stwierdzą, że Stefan W. jest niepoczytalny, trafi on na leczenie psychiatryczne. W przeciwnym wypadku stanie przed sądem.

nowe nagranie z ataku na Adamowicza
Twitter

Nowe nagranie z ataku na Pawła Adamowicza

W rocznicę śmierci Śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, TVN za zgodą rodziny opublikował nowe nagranie z ataku. Zostało ono wykonane bezpośrednio ze sceny WOŚP-u i widać na nim, że prezydent Gdańska jest przytomny tuż po zamachu. Widać także Stefana W. obezwładnionego przez ochroniarza.  

Na tegorocznej edycji wdowa po Pawle Adamowiczu aktywnie uczestniczyła w finale WOŚP oraz jako wolontariuszka. Córki nie pochwalały ten decyzji. Rok temu przed godziną 15:00 dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku dr Tomasz Stefaniak podał do informacji publicznej wiadomość o zgonie włodarza miasta Gdańsk:

Z najgłębszym żalem musimy poinformować państwa, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci. Nastąpiło to bardzo niedawno. Mimo wszelkich starań nie udało się go uratować.

W okolicach Katowic została odsłonięta tablica ku czci zamordowanego prezydenta. Jego postać wciąż budzi kontrowersje w mediach.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.onet.pl, www.tvp.info, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij