×

Nowa śmiercionośna broń Rosji. „Będzie przenosić nawet 6 ton uzbrojenia”

Nowa śmiercionośna broń Rosji. Trwają prace nad jednym z najcięższych dronów bojowych na świecie. Władimir Putin nie omieszkał się pochwalić. Jak przekonuje prezydent Rosji, „nowy dron będzie mógł przenosić nawet do 6 ton uzbrojenia”.

Nowa śmiercionośna broń Rosji

Rosjanie pracują nad nową śmiercionośną bronią. Chodzi o dron ofensywny Sukhoi S-70 Okhotnik (nazywany też „Myśliwym”). Z zapowiedzi wynika, że będzie to jeden z najcięższych dronów bojowych na świecie. Jego masa to 20 ton.

„Myśliwy” ma też mieć 19 metrów długości i skrzydła o rozpiętości 14 metrów. Jego zasięg osiągnie nawet… 6 tys. km! Putin twierdzi, że maszyna będzie mogła przenosić nawet do 6 ton uzbrojenia.

Prace utajnione

Założenie było takie, że produkcja megadrona wystartuje dopiero w 2025 roku. Ale wojna w Ukrainie zmieniła plany Rosjan. Prace nad bezzałogowym samolotem przyspieszono.

Pierwszy latający prototyp został wprowadzony na rynek w 2021 r. a w 2023 r. rozpoczniemy seryjną produkcję i dostarczenie go do Ministerstwa Obrony

– przekazał podczas spotkania z Putinem szef firmy Rostec Siergiej Czemiezow.

Drona konstruuje firma lotnicza Sukhoi (odpowiedzialna za produkcję samolotów wojskowych oznaczonych symbolem Su). Prace nad nowym typem broni są tajne. Wiadomo natomiast, że rosyjska maszyna ma być trudna do wykrycia przez radary.

Docelowo S-70 ma działać we współpracy z myśliwcem piątej generacji Su-57.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij