×

Nowa metoda leczenia COVID-19. „Jest bezpieczna i skuteczna”

Skuteczny lek na koronawirusa? To możliwe. Nowa metoda leczenia COVID-19 może uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby i pobytem w szpitalu! Lek zatwierdzono już w Wielkiej Brytanii, teraz czeka na akceptację na terenie UE.

Nowa metoda leczenia COVID-19

Najczęściej stosuje się ją w leczeniu nowotworów. Teraz może pomóc także chorym na COVID-19. I to na tyle skutecznie, że nie dojdzie do hospitalizacji oraz ciężkiego przebiegu choroby. Optymistyczne wieści płyną do nas z Wielkiej Brytanii, gdzie koronawirus znów uderzył z ogromną siłą, przynosząc nawet 30 tys. zakażeń dziennie.

Masowe szczepienia to jedno, ale konieczne jest znalezienie skutecznego i bezpiecznego leku, który pomoże opanować szalejącego wirusa. Dlatego naukowcy nie ustają w badaniach. Efektem jest zatwierdzenie pierwszego leczenia przeciwciałem monoklonalnym w celu zapobiegania i leczenia COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Brytyjski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (MHRA) po dokładnych badaniach zatwierdził Ronapreve – produkt będący kombinacją przeciwciał monoklonalnych. Wskazanie do stosowania to zapobieganie COVID-19 oraz leczenie ciężkiego przebiegu tej choroby.

Ronapreve zatwierdzony w UE?

Preparat Ronapreve  (znany także jako REGEN-COV) opracowały firmy Regeneron i Roche. Podaje się go w formie zastrzyku lub infuzji. Lek działa na nabłonek wyściełający układ oddechowy – tam wiąże się z koronawirusem i uniemożliwia mu dostęp do komórek układu oddechowego.

To fantastyczna wiadomość. Oznacza to, że Wielka Brytania zatwierdziła swój pierwszy środek terapeutyczny opracowany specjalnie na COVID-19. Terapia ta będzie istotnym uzupełnieniem naszego arsenału środków do walki z COVID-19, czyli programem szczepień, a także innymi lekami. Pracujemy teraz z Narodową Służbą Zdrowia i klinicystami, aby zapewnić jak najszybsze wprowadzenie tej terapii u pacjentów

– przekazał brytyjski minister zdrowia i opieki społecznej Sajid Javid.

Z kolei główna specjalistka ds. jakości i dostępu doktor Samantha Atkinson dodaje, że terapia preparatem jest skuteczna i bezpieczna.

Ronapreve jest pierwszym tego rodzaju lekiem stosowanym w leczeniu COVID-19 i po skrupulatnej ocenie danych przez naszych ekspertów jesteśmy przekonani, że terapia jest bezpieczna i skuteczna

– ocenia.

Ronapreve zatwierdzono już w 20 krajach, natomiast preparat nadal nie ma akceptacji Europejskiej Agencji Leków. Jeśli ta się pojawi, będzie można stosować go również w państwach członkowskich UE.

Przeciwciała monoklonalne stosuje się m.in. w nowoczesnych metodach leczenia nowotworów, osteoporozy oraz chorób o podłożu zapalnym.

Źródła: www.fakt.pl, tvn24.pl
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij