×

Takiego imienia dla dziecka z pewnością nie słyszeliście. Ci rodzice przeszli samych siebie

Imiona, jakie nadajemy naszym pociechom, mają wpływ na całe ich życie, dlatego wybór nigdy nie należał i nie będzie należał do łatwych. Podczas gdy jedni wolą nadać swojemu maleństwu popularne imię, aby w przyszłości nie wyróżniało się wśród swoich rówieśników, inni z kolei stawiają na staroświeckie rozwiązania, kolejni na zagraniczne, a jeszcze następni na zdecydowanie bardziej oryginalne. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku kreatywność ludzka nie zna granic.

Imiona, o których zrobiło się głośno

Jakiś czas temu polskie media obiegła informacja o narodzinach dziecka, którego rodzice nazwali Jeronimo Martin. Imię chłopca miało być nawiązaniem do ulubionego sklepu matki maleństwa. Około trzech miesięcy temu, w Polsce, powitaliśmy także Neymara, który wraz z rodzicami, Kariną i Rafałem, mieszka na co dzień w Ciborzu. Czyżby rodzice maleństwa byli fanami brazylijskiego piłkarza grającego na pozycji pomocnika lub napastnika we francuskim klubie Paris Saint-Germain i dlatego nadali tak na imię dziecku? Niewykluczone, że tak.

Pixabay

„Dzień dobry, nazywam się…”

Nie tak dawno temu na szczególną uwagę zasłużyło sobie kolejne maleństwo. Maleństwo, które przyszło na świat 21 września. Jak informują „Fakty Oświęcim”, chłopiec nazywa się Kendal Pcyman Karatas.

Dzień dobry, nazywam się Kendal Pcyman Karatas

Rodzice pierwszy raz zobaczyli mój uśmiech 21 września 2017 roku
Moja waga tego dnia wynosiła 3920 g, a wzrost 57 cm
Mieszkam w Babicach

Ustawa dotycząca nadawania imion dzieciom

Warto zaznaczyć, że nadawanie nietypowych imion dzieciom reguluje ustawa z dnia 1 marca 2015 roku. Bez względu jednak na to, polscy rodzice i tak najchętniej decydują się na tradycyjne imiona niż te obco brzmiące, o czym świadczą chociażby statystyki. Te z bieżącego roku znajdziesz tutaj.

Oryginalne imiona z poprzedniego roku

Oryginalnych imion, które polscy rodzice nadali swoim pociechom jest naprawdę sporo. Wystarczy spojrzeć na poprzedni rok. Dla dziewczynek były to np.: Aida, Amina, Chelsea, Chanel, Dajana, Flora, Heidi, Irma, Kataleja, Kesja, Larissa, Mariam, Raisa, Salma, Syntia, Zara i Zlata. Dla chłopców natomiast: Amir, Artem, Axel, Bagnar, Gaspar, Giovanni, Herbert, Izaak, Kaj, Kilian, Marsel, Maxym, Nico, Noe, Rajan, Ruben, Sambor, Santiago, Timo i Tristan.

Coś pominęliśmy? Jakieś imię w szczególny sposób zwróciło Waszą uwagę? Koniecznie się nim z nami podzielcie!

Polecane

Może Cię zainteresować