×

Zabezpieczyła brzuch ciężarnej kobiety i obłożyła go gipsem. Powstało z tego coś wyjątkowego

Przez 9 miesięcy dzieci znajdują się w łonie matki. Tam czują się bezpiecznie i mogą się rozwijać, do momentu kiedy będą gotowe przyjść na świat. W tym okresie zmienia się nie tylko maleństwo, ale i ciało kobiety, która nosi pod sercem nowe życie. Największa różnica jaką można zauważyć na pierwszy rzut oka, to rosnący brzuch ciężarnej.

I właśnie to zjawisko w swojej pracy postanowiła wykorzystać Jocelyn Conway. Choć istnieje wiele pomysłów na urocze i oryginalne sesje zdjęciowe noworodków, moim zdaniem bohaterka tego wpisu, wiedzie prym w tej dziedzinie.

Kobieta tworzy odlewy gipsowe ciążowych brzuszków, które potem wykorzystuje podczas sesji zdjęciowych. Musisz to zobaczyć!

Jocelyn Conway rozpoczynała karierę jako pielęgniarka i położna. Zdobyte doświadczenia bardzo pomagają jej podczas sesji zdjęciowych z udziałem mam i ich maleńkich dzieci.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway1

Kobieta ostatecznie postanowiła realizować się jako fotograf, dlatego też wróciła do szkoły. Była uczennicą wielu wybitnych fotografów takich jak chociażby Damian Mcgillicuddy.

Jocelyn obecnie współpracuje z artystą w Baby Whisperer Academy, gdzie dzieli się z uczniami wiedzą na temat fotografii noworodków.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway2

Artystka zaczęła tworzyć oryginalne formy 5 lat temu.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway3

Odlewy gipsowe powstają zazwyczaj pomiędzy 34, a 36 tygodniem ciąży.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway4

Oznacza to, że powstałe formy odzwierciedlają kształt brzucha każdej ciężarnej mamy w ostatnim trymestrze ciąży, tworząc krzywe w obrębie których komfortowo układa się płód…

niesamowite-projekty-jocelyn-conway5

Kiedy dzieci przychodzą na świat, fotografuje je wewnątrz gipsowych form.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway6

„Kocham ideę umieszczenia dziecka z powrotem w formie w kształcie brzucha mamy!” – wyjaśnia Huffington Post, zdolna artystka.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway7

„Dzieci zwykle uwielbiają wracać do ich odlewów! Wydają się wracać prosto do ich „domów”, w których spędziły ostatnie 9 miesięcy! To piękne, móc to zobaczyć!”

niesamowite-projekty-jocelyn-conway8

Fotografka robi kilka zdjęć z pustą miską, a następnie fotografuje w niej dzieci, podtrzymując całą formę, aby zapewnić małym modelom całkowite bezpieczeństwo.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway9

Następnie edytuje zdjęcia tak, aby nie było widać na nich jej rąk.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway10

Oprócz projektu “Bump To Baby”, kobieta tworzy portrety starszych dzieci, a także zdjęcia ciążowe oraz znakomite reprodukcje. Ponadto, tworzy odlewy stóp i rąk noworodków, które mogą być świetną pamiątką.

niesamowite-projekty-jocelyn-conway11

Więcej informacji na temat projektów Jocelyn, możesz znaleźć na jej stronie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Może Cię zainteresować

zamknij