×

Niepokojące doniesienia z Wielkiej Brytanii. Co się dzieje z królową Elżbietą?

Niepokojące doniesienia z Wielkiej Brytanii: królowa Elżbieta II umiera? Zagraniczne media rozpisują się na temat pogarszającego się stanu zdrowia monarchini. Czy królowa ukrywa swoją chorobę przed światem?

Niepokojące doniesienia z Wielkiej Brytanii

Jak to jest być najdłużej panującym monarchą na świecie? Na to pytanie mogłaby odpowiedzieć tylko królowa Elżbieta II, która nosi koronę od 1952 roku. Od 2015 roku jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, a w 2016 roku stała się najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

Jest głową 33 państw. Zapisała się w historii również jako pierwszy monarcha, który odbył podróż dookoła świata.

Wielokrotnie spekulowano o pogarszającym się stanie zdrowia sędziwej monarchini. W ostatnim roku plotki przybrały na sile, ponieważ przez pandemię koronawirusa królowa rzadko pojawiała się publicznie.

Jakiś czas temu amerykański tygodnik The National Enquirer pisał o rzekomych „ostatnich prośbach monarchini” oraz przygotowaniach do pogrzebu.

Królowa umiera?

Królowa Elżbieta z pewnością nigdy nie mogła narzekać na nudę. W jej życiu wszystko było wyjątkowe – nigdy nie chodziła do szkoły, a urodziny obchodzi dwa razy do roku. Miała ponad trzydzieści psów corgi. Przeżyła (sic!) czternastu brytyjskich premierów i aż trzynastu prezydentów USA! Czy monarchini jest niezniszczalna?

Choć tabloidy co rusz spekulują o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety, ta cieszy się życiem na przekór wszystkim. Niedawno media obiegły zdjęcia, na których widać, jak 94-letnia monarchini jeździ konno. Ale i tak znajdą się tacy, którzy twierdzą, że to ostatnie chwile życia monarchini.

Wiosną królowa trafiła do szpitala z powodu niewydolności serca, jednak swoją chorobę miała utrzymać w tajemnicy. Jak donosi amerykański tabloid National Enquier, lekarze mieli powiedzieć królowej, że jeśli nie będzie o siebie dbać, zostanie jej tylko miesiąc życia. Wówczas rodzina królewska miała rozpocząć przygotowania do pogrzebu i obmyślać plan na wypadek, gdyby ziścił się czarny scenariusz, przedstawiany przez specjalistów.

Serce Jej Królewskiej Mości zawodzi i dostała miesiąc życia, może mniej. Kłopoty zaczęły się, gdy królowa pracowała nad swoim przemówieniem, wtedy nagle opadła na biurko, łapiąc oddech, a jej twarz była biała jak papier

– pisze tabloid, powołując się na tajemniczego informatora.

Oby i tym razem doniesienia National Enquier okazały się nieprawdziwe.

Źródła: party.pl, viva.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować