×

Wypłynęły zdjęcia, jak 94-letnia królowa Elżbieta jeździ konno

Londyn: wypłynęły zdjęcia, na których widać, jak 94-letnia Elżbieta jeździ konno przy zamku w Windsorze. To pierwsze fotografie monarchini od wybuchu pandemii. Wygląda na to, że królowa jest w świetnej formie i czuje się doskonale.

Do zdjęć – poza królową – dumnie pozuje również 14-letni, uroczy kucyk.

Największa miłość królowej

Królowa Elżbieta od dawna znana jest ze swojego zamiłowania do zajęć jeździeckich, w tym wyścigów konnych. Myli się ten, kto sądzi, że leciwa królowa (w kwietniu skończyła 94 lata) poprzestaje jedynie na oglądaniu.

Królowa od dziesięcioleci fotografowana jest podczas oddawania się jednej ze swoich największych pasji – jeździe konnej. Na Wyspach Brytyjskich raczej nikogo nie zdziwi już fakt, że królowa w siodle zasiada w iście królewskim stylu – bez kasku, za to ze starannie ułożonymi włosami lub – jak w tym przypadku – chustką, okrywającą jej głowę.

W tym roku obchody urodzin królowej były inne niż dotychczas. Po raz pierwszy od 68 lat, odwołano tradycyjne uroczystości z tej okazji. Winnym jest oczywiście koronawirus.

Leciwa królowa spędza kwarantannę w zamku Windsor, na zachód od Londynu.

94-letnia Elżbieta jeździ konno

Nietrudno przyłapać królową podczas jazdy konnej, ale te fotografie są wyjątkowe. Monarchini po raz pierwszy pokazała się publicznie od czasu wybuchu pandemii (nie licząc dwóch telewizyjnych wystąpień, w których nawoływała Brytyjczyków do zachowywania jedności wobec wspólnego wroga).

Na podstawie zdjęć, które wykonano w Home Park, śmiało można ocenić, że 94-letnia królowa ma się bardzo dobrze i nie narzeka na stan zdrowia. Wręcz przeciwnie. I tym razem królowa potwierdziła swoje niefrasobliwe podejście do zasad, a na uroczym kucyku zaprezentowała się bez kasku. 14-letni koń o imieniu Fell chyba ma świadomość, kto siedzi na jego grzebiecie, ponieważ na zdjęciach prezentuje się niezwykle dumnie i majestatycznie.

Na fotografiach opublikowanych przez Pałac Buckingham, widać monarchinię w różowej chustce na głowie, białych rękawiczkach i zielonej tweedowej kurtce.

Królowa Elżbieta ewidentnie należy do tzw. starej szkoły jeździeckiej i uważa, że podczas jazdy konnej, ważniejszy od bezpieczeństwa jest styl. Nie mniej jednak, patrząc na przykład monarchini można wysnuć wnioski, że obcowanie z tymi pięknymi i mądrymi zwierzętami, doskonale wpływa na kondycję psychiczną i fizyczną człowieka. 94-letnia królowa nadal jest w imponującej formie!

 

Fotografie: Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij