×

Niemcy: kierowca wjechał w tłum ludzi podczas karnawału! Wiele dzieci jest poważnie rannych

Niemcy: kierowca wjechał w tłum ludzi. Jest wielu rannych! Przerażające sceny rozegrały się w trakcie parady karnawałowej. Według świadków było to celowe działanie!

Niemcy: Kierowca wjechał w tłum ludzi

Samochód wjechał w tłum ludzi w poniedziałek, tj. 24 lutego podczas parady karnawałowej w Volkmarsen (Waldeck-Frankenberg) w Niemczech. Zostało to potwierdzone przez komisariat policji w Kassel.

Obecnie podaje się, że około 15 osób zostało rannych, w tym również dzieci. Kierowca wyminął bariery, które miały uniemożliwić ruch pojazdom na terenie imprezy i rozpędził się, trafiając w grupę ludzi.

Atak czy wypadek?

Policja nie podaje w tym momencie, czy był to wypadek czy zamierzone działanie ze strony kierowcy. Naoczny świadek zeznał, że srebrny Mercedes kombi wjechał w tłum około godz. 14:30. Samochód miał przejechać około 30 metrów, zanim się zatrzymał.

Według Frankfurter Rundschau świadkowie twierdzili, że wyglądało to tak, jakby kierowca celował w dzieci i gdy wjechał w tłum, dodawał cały czas gazu. Na miejscu pojawił się burmistrz miejscowości oraz wylądował śmigłowiec służb ratunkowych.

Na miejscu jest kilka karetek pogotowia, a ratownicy udzielają pomocy poszkodowanym. Nie podano jednak, w jakim stanie znajdują się osoby pokrzywdzone. Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia, rozpoczęto już śledztwo oraz przesłuchuje się świadków.

Źródła: www.facebook.com, www.onet.pl, www.hessenschau.de, www.tvp.info, www.zdf.de
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować