×

Krwawy atak nożownika w kościele. Jednej z ofiar odcięto głowę

Odciął kobiecie głowę podczas ataku na bazylikę Notre Dame w Nicei. Dwie osoby zginęły na miejscu, a jedna w pobliskim bistro, gdzie szukała pomocy.

Odciął kobiecie głowę

Do tragedii doszło w bazylice Notre Dame w Nicei na południowym wschodzie Francji. Nożownik rzucił się na grupę wiernych, zabijając dwie osoby i raniąc kilka pozostałych. Dwie ofiary, kobieta i mężczyzna zginęły na miejscu. Jak podaje agencja AFP, morderca odciął kobiecie głowę.

Trzecia osoba zmarła w pobliskim barze, do którego dotarła ostatkiem sił, szukając pomocy. 40-letnia kobieta skonała na rękach próbujących ją ratować ludzi. Jej ostatnie słowa brzmiały:

Powiedzcie moim dzieciom, że je kocham.

Kilkoro rannych zostało przewiezionych do szpitala. Po ataku nożownika w okolicy bazyliki doszło do wybuchu paniki wsród przerażonych mieszkańców. To nie jedyny atak w ostatnim czasie. Kilka dni temu 18-latek brutalnie zabił nauczyciela historii za to, że na lekcjach życia społecznego pokazywał karykatury Mahometa.

Zatrzymanie nożownika

Burmistrz Nicei Christian Estrosi potwierdza, że atak w bazylice Notre Dame miał podłoże terrorystyczne. Sprawca został już zatrzymany. Nie przestawał powtarzać muzułmańskiej formuły Allahu Akbar. Na razie przebywa w szpitalu, ponieważ został ranny podczas zatrzymania.

Szefowa prawicowego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen zażądała natychmiastowego pozamykania wszystkich radykalnych organizacji islamistycznych:

To ideologia, która stanowi dla nas zagrożenie (…). Nic nie zostało zrobione latami w tym zakresie.

Źródła: twitter.com, www.rmf24.pl

Może Cię zainteresować