×

Nie żyje były mistrz Polski w siatkówce. Roman Gulczyński miał zaledwie 37 lat

Nie żyje Roman Gulczyński. Siatkarz, który miał za sobą niesamowitą karierę sportową, odszedł w wieku zaledwie 37 lat. Fani sportu mieli okazję wielokrotnie podziwiać go na ekranie telewizora. „Gulczas” grał na pozycji atakującego.

Niespodziewana śmierć

Roman Gulczyński to postać, która dla wielbicieli siatkówki jest doskonale znana. Zawodnik aż trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski w kategorii juniorów. Złoty medal zdobywał w sezonach 2000, 2001 i 2002. Nikt nie spodziewał się, że 37-letni siatkarz tak wcześnie opuści ten świat. Jako pierwsi informację o jego śmierci podali przyjaciele zmarłego z eWinner Gwardia Wrocław. W komunikacie, który ukazał się na Facebooku nie podali przyczyny śmierci Romana Gulczyńskiego. 

Bardzo smutne wiadomości obiegły w niedzielę siatkarski świat. Roman Gulczyński, który bronił naszych barw przez kilka sezonów (łącznie z grą w PLS, dzisiejszej PlusLidze), nie żyje. Odszedł nagle…

Kariera siatkarza była wyjątkowo imponująca. Zawodnik grał m.in. w: Płomieniu Sosnowiec, Górniku Jaworzno, AZS Częstochowa, Cuprum Lubin oraz GTPS Gorzów Wielkopolski. Przez całe życie najbliższy jemu sercu pozostawał jednak zespół z Wrocławia.

Nie żyje Roman Gulczyński

Przedstawiciele eWinner Gwardia Wrocław napisali w komunikacie:

W ostatnich latach pojawiał się na meczach Gwardzistów, za każdym razem podkreślając swój sentyment do pojedynków w Hali Orbita.

Dla kolegów Gulczyńskiego z boiska śmierć siatkarza to ogromna strata.

Gulczas, odszedłeś zdecydowanie za wcześnie… Rodzinie, Przyjaciołom oraz Wszystkim tym, którym Roman Gulczyński zostanie w pamięci, składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Roman Gulczyński przyszedł na świat 22 stycznia 1983 roku w Będzinie. Od najmłodszych lat występował w Płomieniu Sosnowiec, a później w Górniku Jaworzno. Przez pięć lat grał w AZS-ie Częstochowa. Drużynę opuścił w wieku 19 lat. W sezonie 2002-2003 reprezentował Górnika Radlin. Później przeniósł się do Gwardii Wrocław. W sezonie 2007/2008 występował w GTPS Gorzów Wielkopolski. Następnie w latach 2009–2012 grał w Cuprumie Mundo Lubin, która dzięki jego zaangażowaniu awansowała do I ligi siatkówki.

Prywatnie Roman Gulczyński był ojcem dwójki dzieci oraz darczyńcą Ambasady Pszczół – organizacji zajmującej się ochroną owadów zapylających.

Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować