×

Lewandowski ogłosił koniec kariery! Wszystkim nam będzie go brakować

Ta wiadomość spadła na nas niczym grom z jasnego nieba. Lewandowski ogłosił koniec kariery po 16 latach przygody ze sportem i sięgnięciu szczytów w swojej dyscyplinie. W mediach społecznósciowych podał powód swojej decyzji.

To wielokrotny medalista

Mistrz i legenda polskiego sportu, Marcin Lewandowski, ogłosił koniec kariery. Jego kariera sportowa trwała 16 lat. Przez ten czas osiągnął wiele.

Został m.in. wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy w biegu na 800 i 1500 metrów, srebrnym medalistą halowych mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów i srebrnym medalistą mistrzostw świata w Doha również w biegu na 1500 metrów.

Lewandowski ogłosił koniec kariery

Marcin Lewandowski oznajmił w mediach społecznościowych, że choć zakończenie kariery sportowej wywołuje u niego smutek, daje mu również poczucie radości. Prawdopodobnie to właśnie dlatego był w stanie, jak sam oznajmił, podjąć tę decyzję bez żadnego wahania. Sportowiec wyjaśnił, że wkrótce zostanie tatą, a „rodzina jest dla niego priorytetem”.

Czy to była trudna decyzja? Nawet sekundy się nie zastanawiałem, bo rodzina jest priorytetem. Tak samo było, kiedy odpuściłem HMŚ, mimo że byłem w świetnej formie. To było piękne 16 lat biegania, niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą

– napisał Lewandowski na Instagramie.

Powód decyzji o zakończeniu kariery sportowej łamie serce

Był jeszcze jeden powód, dla którego Marcin Lewandowski postanowił zakończyć przygodę ze sportem zawodowym. Jego córka podczas zajęć gimnastyki artystycznej uległa wypadkowi. Tata chce z nią zostać w domu, dopóki nie odzyska pełnej sprawności. Z tego też powodu musiał zrezygnować z udziału w zagranicznych zgrupowaniach, podczas których mógłby przygotować się do kolejnych zawodów. To również kolejny dowód na to, że rodzina jest dla niego najważniejsza.

Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iż pozostanę w domu, dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu mistrzostw świata oraz srebra mistrzostw Europy, a miejsca poza podium mnie nie interesują.

Nie pozostaje nam nic innego, jak podziękować za te wszystkie piękne, pełne emocji i wzruszeń lata. Byłeś, jesteś i będziesz dumą w sercach Polaków już na zawsze!

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x