×

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście. Decyzję potwierdzili parlamentarzyści

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście. Prezes PiS podał konkretną datę. Wiemy kiedy na zawsze pożegna się ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami. Parlamentarzyści nie mogą uwierzyć, że to już koniec jego kariery. Czym teraz zajmie się Jarosław Kaczyński?

Zasmucająca wiadomość

Już wiele razy pojawiały się doniesienia na temat rzekomego odejścia Jarosława Kaczyńskiego ze świata polityki. Nigdy jednak nie były tak klarowne jak teraz. Z wiadomości przekazanych przez PAP wynika, że już niebawem wicepremier Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze swojego stanowiska w rządzie. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podczas wizyty w „Gościu Wydarzeń” poinformował, że Jarosław Kaczyński pragnie teraz mocniej skupić się na partii.

W środę rozpoczęło się trwające dwa dni posiedzenie Sejmu. Przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Naturalnie uczestniczył w nim także lider ugrupowania, Jarosław Kaczyński. Polityk powiedział parlamentarzystom, że wkrótce częściowo wycofa się ze świata polityki. Już na początku 2022 roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Nie oznacza to jednak, że zaprzestanie swojej działalności. Wręcz przeciwnie, zamierza odtąd bardziej skupić się na kontroli nad partią. Jeden z posłów PiS w wywiadzie dla PAP mówił o powodach podjęcia takiej decyzji.

Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające.

Inny poseł zdradził, że podczas spotkania Jarosław Kaczyński wzywał polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić.

Czy to oznacza, że również sam prezes zacznie udzielać się w sieci?

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 roku. Od tej pory wykonuje zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. We wrześniu prezes PiS zapewniał, że na pewno w tym roku nie opuści rządu. Zapowiadał także, że prowadzi prace nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią.

Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel uważa, że nie ma konkretnego planu, który Jarosław Kaczyński realizuje. Polityk na bieżąco analizuje potrzeby, z jakimi mierzy się partia. 

Nie, ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment […] Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu – powiedział Fogiel.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij