×

Nie żyje piłkarz Ajaksu! Gwiazda sportu zginęła w strasznym wypadku samochodowym

Nie żyje piłkarz Ajaksu. Wiadomość o odejściu znanego sportowca wywołała rozpacz fanów piłki nożnej. Młody zawodnik miał przed sobą wspaniałą karierę. Niestety przerwał ją tragiczny w skutkach wypadek samochodowy. Okoliczności jego śmierci są porażające.

Wielki talent

W nocy z piątku na sobotę w IJsselstein w Holandii doszło do strasznego wypadku samochodowego. Pojazd, którym podróżował zawodnik Ajaksu Amsterdam, Noah Gesser zderzył się z taksówką. 16-letni Holender oraz kierujący autem, jego 18-letni brat zmarli na miejscu. Kierowca taksówki, który jechał samochodem sam trafił do szpitala. Jego życiu nic już nie zagraża.

Gesser uchodził za jednego najbardziej utalentowanych zawodników młodzieżowych Ajaksu Amsterdam. W klubie grał od 2018 roku. Zespół opublikował na Twitterze oficjalne oświadczenie, w którym wyraził smutek z powodu przedwczesnej śmierci Gessera. To wielka strata dla drużyny.

Ajax jest głęboko poruszony tragiczną śmiercią młodzieżowego zawodnika Noah Gessera. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi i najbliższymi.

Wczoraj odbyły się mecze drużyn młodzieżowych Ajaksu Amsterdam. Przed spotkaniem Noah Gesser został upamiętniony minutą ciszy. Zawodnicy wystąpili z czarnymi opaskami, a flagi znajdujące się na terenie ośrodka zostały opuszczone.

Nie żyje piłkarz Ajaksu

Jak podał dziennik De Telegraaf, tuż przed wypadkiem samochód, w którym podróżował piłkarz zjechał na przeciwny pas. Nie podano na razie do wiadomości publicznej, czy do kolizji doszło podczas manewru wyprzedzania, czy też kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Wiadomo jednak, że zaledwie chwilę później pojazd zderzył się czołowo z taksówką typu van. Obaj bracia ponieśli śmierć.

Noah Gesser był utalentowanym napastnikiem. Rozpoczynał swoją karierę w młodzieżowych zespołach Almere City FC. Wcześniej grał też w amatorskim klubie Alphense Boys. Noah Gesser w drużynie U-16 zdobył 11 bramek w 6 spotkaniach. Miał wspaniałe perspektywy na przyszłość. Od sezonu 2021/22 miał rozpocząć występy w drużynie U-17. 

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyły wielkie gwiazdy ze świata sportu. Wyrazami smutku podzielił się m.in. były zawodnik Bayernu Monachium Jerome Boateng.

Niedawno zmarł 29-letni piłkarz z Tarnobrzega. Mężczyzna odszedł na oczach swojej dziewczyny i ich dziecka.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować