×

Nie żyje Paweł Nowisz. Był uwielbiany przez widzów serialu „Barwy szczęścia”

Nie żyje Paweł Nowisz. W wieku 81 lat odszedł znany i ceniony przez wszystkich Polaków aktor. O śmierci gwiazdy seriali oraz filmów z żalem poinformowała produkcja „Barw szczęścia”. To ogromna strata dla polskiej kinematografii.

Wszyscy płaczą

Dziś na stronie popularnego serialu „Barwy szczęścia” ukazała się łamiąca serce wiadomość. Produkcja polskiego tasiemca poinformowała o odejściu 81-letniego aktora, Pawła Nowisza. W przejmującym komunikacie czytamy:

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela.

Paweł Nowisz w czasie swojej wieloletniej kariery występował zarówno na planach filmowych, jak i na scenach teatrów. Od ponad 10 lat współpracował z „Barwami szczęścia”. Nic więc dziwnego, że produkcja serialu jako pierwsza powiadomiła o jego odejściu.

Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.

Informacja o śmierci 81-letniego aktora była wielkim szokiem dla jego przyjaciół oraz dawnych współpracowników. Kondolencje złożyła również produkcja filmu „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. W sieci pojawił się poruszający wpis.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pawła Nowisza, wspaniałego aktora, który stworzył niezapomnianą postać Goździka. Dziękujemy za ostatnie wspólne chwile na planie czwartej części filmu 'Kogel Mogel'.

Nie żyje Paweł Nowisz

Paweł Nowisz przyszedł na świat 15 stycznia 1940 w Warszawie. W 1963 roku ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie. Rok później ukończył Wydział Aktorski tej samej szkoły. Paweł Nowisz debiutował na deskach teatru w 1964 roku.

W trakcie swojej kariery występował w przeróżnych produkcjach. Miał na swoim koncie występy w m.in. „Żołnierzach wolności”, „Cichej nocy”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel III”, „Rozmowach kontrolowanych”, „Kilerze”, „Fuksie”, „Chłopaki nie płaczą” (jako dziekan Zajączek), „Barwach szczęścia” oraz „Prawie Agaty”.

Widzowie mieli okazję podziwiać go również w klasykach polskiego filmu i serialu. Pojawił się w dziełach takich jak: „Alternatywy 4”, „Wodzirej”, „Siedem życzeń”, „Zmiennicy”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Kuchnia polska”.

W mediach społecznościowych pojawił się ogrom pożegnań aktora. Znały go wszystkie, cenione postaci ze świata polskiej kultury. Parę słów napisał również sam Wiktor Zborowski.

W wieku 81 lat odszedł Paweł Nowisz. Świetny aktor. Miły kumpel. Śpij spokojnie Pawełku.

Niedawno wstrząsnęła nami wiadomość o śmierci innego aktora z pokolenia Pawła Nowisza. W wieku 77 lat odszedł Jerzy Janeczek.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij