×

Nie żyje Paulina Sokołowska! Wybitna skrzypaczka zmarła nagle w Brukseli

Nie żyje Paulina Sokołowska. Wielokrotna laureatka wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych zmarła nagle w Brukseli. Publiczność kochała ją za niezwykłą skromność i poczucie humoru.

Kim była Paulina Sokołowska?

Paulina Sokołowska to wybitna skrzypaczka. Studia muzyczne ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Tadeusza Gadziny na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym. Kształciła się również w Królewskim Konserwatorium w Brukseli i Instytucie Sztuki w Leuwen.

Skrzypaczka była laureatką wielu międzynarodowych konkursów muzycznych. Zdobyła m.in.: Grand Prix na konkursie skrzypcowym „Citta di Barletta”, pierwsze miejsce na kameralnym Konkursie w Brukseli, czy tytuł laureata w konkursie młodych talentów w Gandawie.

Sokołowska miała okazję występować pod batutą m.in.: Jerzego Maksymiuka, Bartholomeusa van de Velde, Ryszarda Zimaka, Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego, Szymona Kawalli. Ostatnio związana była z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała doktorat za znakomitą pracą na temat Feliksa Janiewicza.

Nie żyje Paulina Sokołowska

Paulina Sokołowska zmarła nagle 6 kwietnia w Brukseli. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina pożegnał artystkę na Facebooku tymi słowami:

Smutek, ból, rozpacz… uczucia, które rozdzierają nam dzisiaj serca. Odeszła od nas na zawsze Paulina Sokołowska, niezwykła osoba, wybitnie uzdolniona skrzypaczka, wspaniały pedagog, piękny człowiek. Trudno w to uwierzyć i nie sposób się z tym pogodzić.
Żegnaj Paulina, nigdy Cię nie zapomnimy [*] [*] [*]

Natomiast Polskie Radio RDC napisało:

Paulinko. Będzie nam Ciebie brakowało, Twojej muzyki, Twojego dowcipu i Twojego uśmiechu. W tym roku nie będzie Festiwalu w Radziejowicach, ale bez Ciebie byłby to bardzo smutny festiwal.

Mamy na szczęście Twoją muzykę. Non omnis moriar.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci skrzypaczki.

Odeszła Shirley Douglas

Wczoraj informowaliśmy o tym, że nie żyje Shirley Douglas. Aktorka zmarła w wieku 86 lat. To ogromna strata dla świata filmu i nie tylko.

Źródła: www.rdc.pl, palacradziejowice.pl
Fotografie: Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować