×

Nie żyje Shirley Douglas! Aktorka zmarła z powodu powikłań po zapaleniu płuc

Nie żyje Shirley Douglas, matka Kiefera Sutherlanda. To właśnie aktor poinformował o osobistej stracie za pomocą mediów społecznościowych. „Moje złamane serce jest z wami. Proszę, dbajcie o siebie”.

Kim była Shirley Douglas?

Shirley Douglas to aktorka pochodząca z Kanady. Jej kariera rozpoczęła się jeszcze w latach 50. Popularność zdobyła dzięki roli pani Starch w „Lolicie” (1962) Stanleya Kubricka. W 1988 roku aktorka zagrała w „Nierozłącznych” Davida Cronnenberga.

W latach 1966-1971 była żoną Donalda Sutherlanda. Owocem związku są bliźnięta – Kiefer i Rachel. W 1999 roku aktorka wspólnie z synem zagrała w produkcji „Woman Wanted”.

Shirley Douglas była również aktywistką. Sprzeciwiała się wojnie w Wietnamie, działała w obszarze praw człowieka, dostępności opieki zdrowotnej i rozbrojenia nuklearnego.

Nie żyje Shirley Douglas

Shirley Douglas zmarła w wieku 86 lat. Jej syn, również aktor Kiefer Sutherland, napisał na Twitterze:

Moja matka była wyjątkową kobietą, która wiodła wyjątkowe życie. Niestety, od dłuższego czasu walczyła o zdrowie. My, jako rodzina, wiedzieliśmy, że ten dzień kiedyś nadejdzie.

Przyczyną śmierci aktorki były powikłania po zapaleniu płuc, ale – jak poinformowali jej najbliżsi – niezwiązane z koronawirusem.

Mimo to, syn aktorki w swoim wpisie zwrócił się do tych, którzy stracili członków rodzin właśnie przez Covid-19:

Do wszystkich rodzin, które nieoczekiwanie straciły ukochanych bliskich z powodu koronawirusa, moje złamane serce jest z wami. Proszę, dbajcie o siebie.

Pod wpisem popularnego aktora, pojawiło się wiele komentarzy wsparcia od fanów – zarówno jego, jak i zmarłej mamy. To ogromna strata dla świata filmu i nie tylko.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować