×

Nie żyje 42-letnia nauczycielka. Do szpitala trafiła chwilę przed śmiercią

Gazeta Wyborcza przekazała dzisiaj smutne wieści. Nie żyje nauczycielka z Krakowa, która była zakażona koronawirusem. Do szpitala trafiła kilkanaście minut przed śmiercią.

Nie żyje nauczycielka z Krakowa

Jak podaje Gazeta Wyborcza, zmarła młoda nauczycielka języka angielskiego. Informacja o śmierci 42-latki pojawiła się również na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 64 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, w której pracowała:

Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że w dn. 16 października 2020 r. odeszła od nas do Wieczności nasza koleżanka Agnieszka K., nauczyciel języka angielskiego. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pomocna. Będzie nam Ciebie brakowało. Odpoczywaj w Pokoju.

GW ustaliło, że nauczycielka trafiła do szpitala kilkanaście minut przed śmiercią. Wówczas zmagała się z ciężką niewydolnością oddechową. Niestety, nie udało się jej uratować.

Lekarze potwierdzili, że 42-letnia kobieta była zakażona koronawirusem. Nie miała chorób współistniejących.

Od kilku dni czuła się źle

Z informacji gazety wynika, że stan nauczycielki od kilku dni się pogarszał. 42-letnia kobieta mocno kaszlała, miała gorączkę i trudności z oddychaniem. Pozostawała pod opieką lekarza POZ. Jak czytamy dalej:

Nieoficjalnie mówi się, że nauczycielka i jej bliscy nie mogli doprosić się o skierowanie na test na koronawirusa. Nie udało nam się potwierdzić tych informacji. Wiadomo jednak, że młoda kobieta nie widnieje w statystykach sanepidu wśród osób, które zmarły z powodu zakażenia COVID-19.

42-latka z Krakowa to piąta ofiara koronawirusa wśród nauczycieli w Polsce. Do tej pory media informowały o śmierci pedagogów z: Osieki, Zawiercia, Warszawy i Strzelina.

Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy o to, by wprowadzić zdalne nauczanie w szkołach podstawowych zlokalizowanych w strefie czerwonej. Ponadto apeluje, żeby pracujący z dziesiątkami uczniów nauczyciele mieli ułatwiony dostęp do testów na koronawirusa.

Może to uchronić ich zdrowie i życie.

– uważa Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP, cytowana przed GW.

Źródła: krakow.wyborcza.pl, wiadomosci.radiozet.pl, glos.pl, dziennikpolski24.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować