×

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski. Jego głos znała cała Polska

Wczoraj na Facebooku pojawiła się bardzo smutna informacja – nie żyje Krzysztof Zakrzewski. Informacja o jego śmierci trafiła do mediów społecznościowych.

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski

O śmierci utalentowanego aktora poinformował Związek Artystów Scen Polskich za sprawą swojego Facebooka. Przed śmiercią został wybrany jako członek zarządu sekcji Dubbingu ZASP. W poście czytamy:

Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Krzysztofa Zakrzewskiego – aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego łódzkiej Filmówki. Odszedł po długiej, heroicznej walce. Jeszcze niedawno wydawało się, że zwycięskiej. Niemal przed chwilą Koleżanki i Koledzy wybrali go do Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP. Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie. Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy. Żegnaj, Krzysiu!

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski
Twitter

Krzysztof Zakrzewski urodził się w 1949 roku. Swoje formalne wykształcenie aktorskie nabywał na PWSFTviT w Łodzi. Był aktywnym aktorem, który zadebiutował w serialu „Polskie drogi”. Później mogliśmy go oglądać w takich produkcjach jak „Dom”, „07 zgłoś się”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” czy w „Klanie”

Głos w animacjach i grach wideo

Fani gier wideo powinni kojarzyć głos Krzysztofa Zakrzewskiego. Brał udział w nagraniach do wielu znanych i cenionych produkcji jak m.in. Wiedźmin 2 i 3, God of War III, Assassin’s Creed czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Wcielał się w rolę zarówno pierwszoplanowych postaci, jak i tych drugoplanowych. Niejednokrotnie podkładał głos pod kilka postaci w jednej grze.

Nieco starci czytelnicy mogą kojarzyć go z animacji skierowanych do dzieci z początków lat 2000. Jego głos ożywił postacie w takich serialach jak „Tom i Jerry: Piraci i kudłaci”, „Galactik Football”, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy „A.T.O.M. Alpha Teens On Machines”. Liczba produkcji, w których wziął udział, jest doprawdy imponująca.

To wielka strata dla rodziny oraz fanów kina. Przesyłamy kondolencje dla najbliższych zmarłego.

Źródła: www.tvp.info, www.telemagazyn.pl, www.o2.pl

Może Cię zainteresować

zamknij