×

Nie żyje juror „The Voice”. Niedawno przeszedł poważne zakażenie COVID-19

Nie żyje juror „The Voice”. Informacja o śmierci znanego muzyka i kompozytora wstrząsnęła wszystkimi widzami popularnego programu. Bez jego obecności „The Voice” nie będzie już taki sam jak dawniej.

Wielka gwiazda

Programy z serii „The Voice” należą do jednych z najbardziej lubianych przez widzów formatów. Oglądający z wypiekami na twarzach śledzą losy uczestników, którzy aby przejść do finału muszą wykazać się ponadprzeciętnym talentem wokalnym.

Niemniej interesujące bywają perypetie jurorów, którzy również rywalizują między sobą o najlepszych artystów. W tym roku w polskiej edycji programu nie brakowało emocji, gdy na jaw wyszedł m.in. skandal z udziałem Andrzeja Piasecznego. Nierzadko widzowie są tak bardzo przywiązani do jurorów, że ich odejście z programu jest dla nich wielkim ciosem. Tym bardziej trudno pojąć, co muszą teraz przeżywać Rosjanie na wieść o śmierci jednego z jurorów rosyjskiej wersji programu „The Voice”.

Nie żyje juror „The Voice”

Wybitny muzyk oraz kompozytor, Aleksandr Gradski zmarł dziś o godzinie 2:10 w nocy w jednym z moskiewskich szpitali. Miał 72 lata. Smutna wiadomość trafiła do mediów dziś rano.

Z informacji udostępnionych w Internecie wynika, że muzyk trafił do szpitala kilka dni wcześniej po tym, jak doznał udaru mózgu. We wrześniu tego roku przeszedł zakażenie koronawirusem, które najprawdopodobniej pozostawiło po sobie ślad.

Aleksandr Gradski był uwielbianym przez wszystkich piosenkarzem, pieśniarzem, poetą, autorem tekstów, kompozytorem i gitarzystą. Słynął z nieprawdopodobnej wszechstronności. Miał okazję pracować przy tworzeniu muzyki do ponad 40 filmów fabularnych, kilkudziesięciu dokumentalnych oraz animowanych. Na swoim koncie posiadał wiele albumów. Oprócz tego napisał kilka oper, baletów rockowych i piosenek.

Kim był Aleksander Gradski?

Aleksander Gradski urodził się 3 listopada 1949 r. w Kopejsku w obwodzie czelabińskim. W 1974 r. został absolwentem Muzycznego Instytutu Pedagogicznego w Gnessin na kierunku wokalnym. Studiował także w Konserwatorium Moskiewskim.

W 1965 r. założył grupę rockową Słowianie. Rok później z jego inicjatywy powstał zespół Skomorokhi. Właśnie za sprawą tej grupy zyskał popularność. W 1997 roku otrzymał tytuł Honorowego Artysty Rosji. Rok później z kolei, został laureatem Państwowej Nagrody Rosji. W 1999 roku otrzymał tytuł Ludowego Artysty Rosji.

W 2012 roku rozpoczął swoją przygodę z programem „The Voice”. Miał wspaniałe wyczucie talentów wokalnych, ponieważ przez trzy lata program wygrywali uczestnicy z jego drużyny. W 2014 roku po raz czwarty wystąpił w roli jurora. Wówczas jego finalista zajął drugie miejsce. W 2021 roku znów wziął udział w tym razem jubileuszowym sezonie „The Voice”.

Źródła: lelum.pl, plejada.pl
Fotografie: Facebook, Instagram

Może Cię zainteresować