×

Neo-Nówka odpowiada internautom! Mieli poważne zarzuty po ich mocnym skeczu

Nie milkną echa po ostatnim skeczu Neo-Nówki podczas 27. Festiwalu Kabaretu Koszalin. Podczas występu grupa kabaretowa poruszyła kwestie, które od lat dzielą Polaków. Wypowiadali się na temat rządu PiS i wyborców tej partii. I choć publiczność przyklaskiwała artystom, wielu internautów nie podzielało zachwytu, a wręcz przeciwnie. Padły gorzkie słowa. Teraz Neo-Nówka odpowiada na zarzuty. Kabareciarze trafili w punkt?

Mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u

To był wyjątkowo mocny skecz Neo-Nówki o wyborcach PiS-u, który grupa kabaretowa miała okazję przedstawić widzom 30 lipca podczas 27. Festiwalu Kabaretu Koszalin. Występ był również emitowany na antenie telewizji Polsat, dzięki czemu mogli zobaczyć go ludzie w całej Polsce.

„Żyjesz w kokonie informacyjnym”

W skeczu mogliśmy zobaczyć dziadka, ojca i syna, którzy rozmawiali ze sobą przy wigilijnym stole. Tematem przewodnim była polityka. Sęk w tym, że poglądy członków rodziny były odmienne. Z wypowiedzi ojca wynika, że jest zagorzałym wyborcą PiS, który ogląda telewizję publiczną i popiera wszelkie decyzje partii rządzącej. Tymczasem syn przekonuje go, że ten „żyje w kokonie informacyjnym i nie docierają do niego żadne zewnętrzne treści”. Odniósł się przy tym do wpadek PiS-u i pieniędzy, które zostały wyrzucone w błoto.

Żyjesz w kokonie informacyjnym. Nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś ukierunkowany tylko na jedno. Jesteś taki pożyteczny idiota, oni cię tak w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. Oni się bawią, kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d****. Później siedzą takie leszcze, jak ty, a oni się za nasze bawią. (…) Ty cały czas masz jakiś wrogów. Co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, to Żydzi, to Norwegowie, to nauczyciele, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów. A nic ci nie przeszkadza, że rząd cie r**** codziennie

– tłumaczy syn, w którego rolę wcielił się Roman Żurek.

Wiesz od czego tam (w Rosji – red) się zaczęło? Najpierw Putin ograniczył Trybunał Konstytucyjny, później wolne media, później wolne sądy, później przez tępą, codzienną propagandę w telewizji publicznej robił takich ludzi jak ty

– kontynuował w innej wypowiedzi sceniczny syn.

Argumenty syna spotkały się z gromkimi brawami publiczności, ale wcale nie oznacza to, że wszystkim przypadły do gustu.

Kolejny podział. Neo-Nówka odpowiada internautom

Skecz błyskawicznie zyskał w sieci zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy zarzucali kabareciarzom m.in. stronniczość, chamstwo i tandetę

Znakomite, ale jednocześnie smutne

Neo-Nówka wyczuła, skąd wieje wiatr

Opozycja jest jak Neo-Nówka. Prymitywna, tandetna i chamska

– czytamy we wpisach.

Neo-Nówka odpowiada internautom

Teraz kabaret Neo-Nówka odpowiada internautom krótkim, wymownym, „nieco” ironicznym wpisem. Zrobili to tak, jak na kabareciarzy przystało.

Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości. PS. Ten wpis poniżej chyba najlepszy

– napisał kabaret Neo-Nówka na Twitterze, załączając zrzut ekranu.

Pod wpisem Neo-Nówki ponownie rozgorzała dyskusja. Padły m.in. zarzuty pod adresem kabareciarzy o przynależność partyjną.

Poziom mułu i żenady zaliczony. Wy nie jesteście kabaretem tylko żałosnymi pajacami

Wróżę wam świetlaną przyszłość. Występy na konwencjach PO i miejsca na listach wyborczych

– czytamy.

Podzielasz zdania oburzonych internautów? A może uważasz, że powinni podejść do występu z większym dystansem? Skecz, który wywołał tyle szumy, w całości publikujemy poniżej. Nagranie zostało wyświetlone na YouTube już ponad 2 mln razy.

Źródła: wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować