×

„100 tys. osób może być objętych kwarantanną” – powiedział minister Dworczyk. Polski rząd nie wyklucza radykalnych działań w kwestii pandemii.

Powrót do kraju

Ogromna liczba osób poddanych kwarantannie dotyczy tych, którzy powracają z zagranicy. Polski rząd stara się zorganizować transport dla wszystkich, którzy utknęli poza granicami kraju, związku z zamknięciem granic. Ograniczono także do minimum ruch lotniczy, co oznacza, że trzeba zorganizować specjalne loty czarterowe. Jak poinformował Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk:

Działania przebiegły bez większych problemów. Ruch na granicach jest zmniejszony. 12 tys. osób zgłosiło za pośrednictwem strony LOT-u chęć powrotu do kraju. Pierwsze samoloty za Ocean wylatują już dzisiaj. Dziś zrealizowano pierwsze czartery z Londynu. Szczegółowe informacje proszę śledzić na stronie LOT-u

Minister uspokaja, że szpitale posiadają odpowiednie ilości testów i są wstanie zweryfikować wszelkie podejrzenia:

Osoby, które do wczoraj były objęte kwarantanną, zostały poddane testom na koronawirusa. Mamy zabezpieczoną wystarczającą liczbę testów

100 tys. osób może być objętych kwarantanną

Związku z masowym napływem potencjalnych nosicieli koronawirusa służby sanitarne przygotowują się do odpowiednich działań. Minister nie ukrywa, że liczby pacjentów pójdą w tysiące:

Wszystkie działania przebiegły bez problemów, ruch na granicach zmniejszono. W tej chwili wjeżdżają tylko obywatele polscy. Wjeżdżających do kraju poddano 14-dniowej kwarantannie. Wzrośnie liczba osób w kwarantannie. Ta liczba szacujemy, że dojdzie do kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy.

Dodał także, że policja kontrolująca kwarantannę, może liczyć na wsparcie wojska.

Polecane

Źródła: zdrowie.wprost.pl, www.rmf24.pl, wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować