×

Nastolatek ze śmiechem zepchnął 74-letniego emeryta do lodowatej rzeki

Nastolatek zepchnął mężczyznę do rzeki dla żartu i ze śmiechem na ustach. Zdarzenie nagrywał jego młodszy kolega. Ofiarą okazał się 74-letni emeryt, który nie był w stanie wydostać się z pułapki.

Nastolatek zepchnął mężczyznę do rzeki

Podobno młodość musi się wyszaleć, jednak niektórzy dość opacznie rozumieją tę sentencję. Zwykle sprowadza się to do głupich decyzji, bądź żartów, jednak ten wyskok mógł się zakończyć tragicznie. Benjamin Bridgeman to brytyjski 18-latek, który postanowił zostać gwiazdą internetu. Wymyślił jednak najgłupszy i omal nie zakończony tragedią sposób – zaatakował nieświadomą osobę śmiejąc się do rozpuku. Podszedł do wędkarza łowiącego ryby nad rzeką Mersey. Następnie z całej siły kopnął go w plecy.

Okazało się, że ofiarą był emeryt w wieku 74-lat. Nastolatek jednak nie przejął się, słysząc krzyki o pomoc zdezorientowanego mężczyzny i ze śmiechem odbiega z miejsca ataku. Cała sytuacja została nagrana przez jego 16-letniego kolegę i wrzucona na serwis Snapchat. Nagranie okraszono „zabawnymi emotikonami”. Niewiele brakowałoby, a doszłoby do tragedii.

Ratunek przyszedł znikąd

Atak był nagły, do tego dochodzi szok termiczny oraz zdezorientowanie, które spowodowało, że spanikowany mężczyzna nie mógł się wydostać. Zaczął krzyczeć o pomoc, a te prośby usłyszały dwie 14-letnie uczennice – Khloe Woods i Ellie Hughes. Gdy zobaczyły mężczyznę szarpiącego się w rzece, złapały się za ręce i utworzyły „ludzki łańcuch”. Dzięki ich pomocy 74-latek wydostał się na brzeg.

Dzięki puchatej kurtce mężczyzna był w stanie utrzymać głowę powyżej tafli wody. Gdy wrócił do domu, nie chciał się przyznać żonie, że został zaatakowany. Dopiero po chwili wyjawił jej prawdę, a sprawa została skierowana na policję. Jak się okazało, dzięki nagraniu nie trudno było namierzyć sprawcę napaści.

Kara dla nastolatka

W wyniku ataku 74-letni wędkarz stracił część drogiego ekwipunku wędkarskiego. Rodzina postanowiła mu pomóc i założyła zbiórkę internetową w tej sprawie. Firma Magnet Store, gdy usłyszała o zdarzeniu, zachęciła swoich klientów o wspieranie zbiórki dla ofiary ataku. Każdy, kto wpłacił jakąś sumę, miał szansę wygrać wyjątkowy ekwipunek wędkarski. Zbiórka okazała się sukcesem i zebrano aż 900 funtów z planowanych 600.

Nastolatek zepchnął mężczyznę do rzeki i teraz odpowie za swoje czyny. Bridgeman został skazany na 10 tygodni więzienia i musi zapłacić swojej ofierze 500 funtów odszkodowania. Jego 16-letni kolega, który nagrywał całe zdarzenie i przesłał je na Snapchata, otrzymał karę 12 miesięcy prac społecznych. Zaznaczono mu przy ogłaszaniu wyroku, że ma szczęście, że wycofano wobec niego zarzuty o próbę popełnienia morderstwa. Sędzia okręgowy Nicholas Sanders, wydając wyrok, stwierdził, że było to bardzo poważne przestępstwo” i określił wideo jako „szczerze obrzydliwe”.

Przedstawiciele ławy oskarżonych jednogłośnie mówili, że kara dla 18-latka jest zbyt niska. Mógł wszak doprowadzić do nieumyślnego spowodowania śmierci.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.liverpoolecho.co.uk, www.warringtonguardian.co.uk
Fotografie:

Może Cię zainteresować