×

Nastolatek z ogonem, który mierzy aż 70 cm długości. Po latach pokazał go światu

Nastolatek z ogonem. Brzmi niczym tytuł bajki, a jednak ten chłopiec istnieje naprawdę. Nietypowo obdarowany przez naturę młodzieniec zyskał rozgłos na TikToku po tym, jak pokazał światu, że ma ogon! Nie zrobił tego wcześniej, bo jak sam przyznał, wstydził się swojej przypadłości. Czy faktycznie miał czego?

Nastolatek z ogonem. Skąd się wziął?

Deshant Adhikari od narodzin był wyjątkowym dzieckiem, które diametralnie różniło się od innych maluchów. Chłopiec przyszedł bowiem na świat z ogonem. Początkowo rodzice chcieli usunąć wystający z kości ogonowej wyrostek. Ostatecznie zmienili zdanie za namową miejscowego duchownego, który zasugerował, że maluszek może być reinkarnacją Hanumana – hinduskiego bóstwa, które przybiera postać małpy.

Deshant dorastał i coraz bardziej wstydził się swojej przypadłości. Niewątpliwie udział w tym mieli rodzice chłopca. Z czasem on sam zmienił jednak zdanie i postanowił podzielić się swoim „nieodłącznym przyjacielem” w sieci. W ten sposób o jego wyjątkowości usłyszał cały świat.

Moi rodzice zdecydowali, bym nie pokazywał swojego ogona i zgadzałem się z nimi. Jednak teraz nie czuję żadnego dyskomfortu związanego z ujawnieniem go. Moje wideo zrobiło sensację na TikToku. Od tego czasu ludzie nazywają mnie „chłopcem z ogonem”. Czuję się z tym bardzo dobrze

– mówi Deshant Adhikari.

Niejedyny człowiek z ogonem na świecie

Deshant Adhikari nie jest pierwszym i jedynym człowiekiem, który urodził się z ogonem. Ostatni, a zarazem 40. z kolei taki przypadek został odnotowany w listopadzie 2021 roku w Szpitalu Dziecięcym Alberta Sabina w Fortaleza w Brazylii.

Skąd u człowieka bierze się ogon?

Ludzkie geny warunkują kształtowanie się ogona, ale w trakcie rozwoju płodu proces ten zostaje zahamowany. Krótko mówiąc jest on absorbowany przez ciało w momencie przekształcania w płód. Pozostałością jest kość guziczna (ogonowa).

W skrajnych przypadkach zdarza się natomiast, że geny odpowiedzialne za kształtowanie się ogona ulegają ekspresji, co skutkuje brakiem zanikania ogona u płodu. Finalnie na świat przychodzi dziecko z niewielkim wyrostkiem zawierającym naczynia krwionośne, nerwy i mięśnie – wyrostkiem przypominającym ogon. Ten jest najczęściej usuwany zaraz po urodzeniu. W przypadku Deshanta zadecydowane jednak inaczej.

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować