×

Naruszono godność Jakuba A.? Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur wydał oświadczenie

Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur (KMPT) jest zaniepokojony tym, jak został potraktowany morderca 10-letniej Kristiny o czym poinformował przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Ich zdaniem naruszono godność Jakuba A. i takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Z oświadczenia dowiadujemy się, że podejrzany o zabójstwo dziewczynki w ocenie KMPT został potraktowany niewłaściwie w czasie zatrzymania i przesłuchań.

„Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur (KMPT) wyraża głębokie zaniepokojenie sposobem zatrzymania i traktowania przez Policję mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-latki z miejscowości Mrowiny”

Autorzy oświadczenia powołują się na nagranie, które została udostępnione przez policję. Z treści wynika, że ich zdaniem przebieg zatrzymania powinien odbywać się w zupełnie inny sposób, tym bardziej że podejrzany nie stawiał oporu. Oświadczenie natychmiast wywołało ogromne poruszenie wśród ludzi.

naruszono godność Jakuba A.

Naruszono godność Jakuba A., a Policja odpowiada. Na Twitterze pojawił się wpis, który odnosi się bezpośrednio do słów opublikowanych na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich

Przypominamy, że zatrzymywany to podejrzany o dokonanie okrutnej zbrodni, z wykorzystaniem niebezpiecznych, ostrych narzędzi, który ukrywał się, w momencie zatrzymania mógł podjąć próbę ucieczki, samookaleczenia i ataku na policjantów oraz inne osoby

Jakub A. zabił Kristinę

Czy naprawdę w tak dramatycznej sytuacji najważniejsze w tej chwili jest to, jak został potraktowany podejrzany?

Przypomnijmy, że Jakub A. przyznał się do zabicia 10-letniej Krisitnki. Dziewczynka miała liczne rany na całym ciele. Została zamordowana, a jej ciało porzucono w lesie. Mężczyzna, który od dłuższego czasu planował tę zbrodnię, był zadurzony w matce dziewczynki. Nieoficjalnie mówi się, że dziecko mu przeszkadzało w „drodze do szczęścia” z ukochaną.

KMPT powołuje się na Konstytucję i umowy międzynarodowe, z których wynika, że poniżające traktowanie Jakuba A. jest zabronione. KMPT wyraża ubolewanie nad tym, co się stało i ma nadzieję, że dojdzie do zmian i wymienione przez nich nieprawidłowości w przyszłości zostaną wykluczone.

Czy się z tym zgadzacie?

Polecane

Może Cię zainteresować