×

9 najpiękniejszych lotnisk świata, które warto zobaczyć. Kryją w sobie wiele wspaniałych atrakcji

Lotnisko jest pierwszym miejscem, które widzisz po przylocie do innego kraju, a jak wiadomo, co kraj to obyczaj. Wiele z nich nie tylko odpowiada za transport z punktu A do punktu B, ale również zapewnia szeroki wachlarz taniej lub nawet darmowej rozrywki, której nie sposób się oprzeć.

Oto zdjęcia kilku wybranych lotnisk z całego świata, gdzie atrakcja goni atrakcję. W takim przypadkach czekanie na lot to czysta przyjemność!

Port lotniczy w Hong Kongu

Lotnisko w Hong Kongu może pochwalić się sporą ilością pięknych wystaw oraz interaktywnymi wycieczkami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Główną atrakcją jest tutaj jednak UA IMAX – kino z największym ekranem w całym Hong Kongu i miejscami dla 350 osób. Bilety w cenie około 10 dolarów pozwalają na obejrzenie filmu w 2D lub 3D.

Port lotniczy Zurych-Kloten

To jedno z najbardziej ruchliwych, a zarazem ciekawych lotnisk w Europie. To tutaj mamy możliwość poznania podróży lotniczych z nieco innej strony – przewodnik opowiada o tym, jak Szwajcarzy zarządzają ogromnym biznesem, jakim jest lotnictwo.

Port lotniczy Singapur-Changi

Lotnisko Changi znajduje się na samym szczycie najlepszych lotnisk świata. To tam mieści się ogród botaniczny, a także staw z egzotycznymi rybami czy ogród pełen motyli. To jednak nie koniec atrakcji. Na dachu tego pięknego lotniska znajdziemy… basen, z którego możemy podziwiać niezapomniane widoki! Dwa terminale zapewniają dostęp do sal kinowych. Czego chcieć więcej!

Port lotniczy Seul-Inczon

Jeden z najbardziej egzotycznych portów lotniczych na świecie oferuje masę rozrywki dla swoich pasażerów. To tutaj możemy zapoznać się z lokalną kulturą – tradycyjnym rzemiosłem, muzyką, czy koreańskimi rytuałami. Wszystko to jest zupełnie za darmowe!

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol

Książka jest najlepszym przyjacielem każdego podróżującego i doskonale wiedzą o tym pracownicy lotniska mieszczącego się w Amsterdamie. To tutaj znajdziesz bibliotekę z tysiącami książek i przytulnymi miejscami do czytania.

Port lotniczy Monachium

Lotnisko w Monachium jest doskonałym miejscem dla… smakoszy piwa! Tak, to tutaj można napić się piwa, które jest warzone właśnie w tym miejscu – dozwolone nawet dla nastolatków. Jego cena wynosi od 8 do 10 dolarów. Kolejną ciekawą atrakcją jest festiwal surfowania, a także lekcje surfingu.

Port lotniczy Vancouver

Lotnisko w Vancouver bardzo często znajduje się na szczycie list najlepszych lotnisk świata. To najlepsze miejsce na rozpoczęcie swojej podróży po Ameryce Południowej. To tam można zobaczyć akwarium o pojemności 114 000 litrów, które emituje życie morskich zwierząt.

Port lotniczy Dubaj

To miejsce, w którym nie można się nudzić – znajduje się tam mnóstwo sklepów wolnocłowych. Istny raj dla zakupoholików, ale nie tylko… Świat luksusu i przepychu, który czuć na każdym kroku pochłonie dosłownie każdego! Dodatkowo (jeśli masz szczęście) możesz wziąć udział w losowaniu i wygrać niesamowity motocykl lub samochód sportowy. Powodzenia!

Port lotniczy Tajpej-Taiwan Taoyuan

Oprócz standardowego zestawu usług, port lotniczy mieszczący się na Tajwanie oferuje coś naprawdę wyjątkowego – degustację lokalnych potraw. Główną atrakcją tego miejsca jest jednak pawilon Hello Kitty, który podbija serca maluchów!

Może Cię zainteresować

zamknij