×

Olga Tokarczuk odbiera literacką Nagrodę Nobla. Tusk nie mógł się powstrzymać od komentarza

Dziś w Sztokholmie Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Ceremonia będzie transmitowana w Internecie oraz w telewizji. Donald Tusk skomentował to na Twitterze.

Prestiżowa nagroda

Od października Olga Tokarczuk należy do najbardziej rozchwytywanych pisarek na świecie. Dziś otrzyma z rąk króla Szwecji złoty medal oraz dyplom. Nagroda Nobla jest przyznawana przez Szwedzką Akademię. O godzinie 16:30 rozpocznie się uroczysta gala w filharmonii, a około godz. 19:00 w budynku Ratusza Miejskiego odbędzie się kolacja oraz bal.

Olga Tokarczuk pokaże się w kreacji projektu Tomasza Ossolińskiego. Transmisję z ceremonii będzie można oglądać na antenie TVP Info oraz TVN24.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis, w którym wyraził swoje szczęście z powodu wyróżnienia Olgi Tokarczuk.

Szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk poinformował, że pisarka zostanie zaproszona przez premiera Mateusza Morawieckiego na spotkanie, podczas którego otrzyma oficjalne gratulacje. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie wiele osób będzie chciało zobaczyć się z pisarką.

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij