×

Ile kosztowały okulary polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk? Będziesz zaskoczony ich ceną

Olga Tokarczuk 10 grudnia dołączyła do grona polskich noblistów. Podczas przemowy miała na sobie ciekawe okulary, dlatego dziennikarka Korwin-Piotrowska postanowiła dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Ile kosztowały okulary Olgi Tokarczuk?

Podczas swojego noblowskiego wykładu Olga Tokarczuk zauważyła, że dziś człowiek stał się „zakładnikiem” świata materialnego. Chodzi o systemy ekonomiczne, pędzący kapitalizm i rządzę posiadania rzeczy, których niejednokrotnie nie potrzebujemy.

Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy. Nie zauważamy, że świat staje się zbiorem rzeczy i wydarzeń, martwą przestrzenią, w której poruszamy się samotni i zagubieni, miotani czyimiś decyzjami, zniewoleni niezrozumiałym fatum, poczuciem bycia igraszką wielkich sił historii czy przypadku. Nasza duchowość zanika albo staje się powierzchowna i rytualna. Albo po prostu stajemy się wyznawcami prostych sił – fizycznych, społecznych, ekonomicznych, które poruszają nami jakbyśmy byli zombie. I w takim świecie rzeczywiście jesteśmy zombie

Co mają do tego okulary pisarki? Otóż dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska była niezwykle ciekawa, ile kosztowały intrygujące oprawki Tokarczuk, które miała na sobie w trakcie przemówienia. Chodziło o kwestie konkretnej marki i kiedy zostały nabyte.

Prawda okazała się zaskakująca, bo rzeczowe okulary kosztowały… 15 zł! Gdzie za tak niebagatelną cenę nabyła okulary? Na pchlim targu kilka lat temu. Więc jeśli chcielibyście nabyć coś tak stylowego, pozostaje Wam poszukać na różnych stoiskach.

Własna linia zabawek?

Okazuje się, że to nie jedyny wyjątkowy przedmiot związany bezpośrednio z Olgą Tokarczuk. Noblistka może się pochwalić także własnymi… klockami LEGO! Co prawda są to fanowskie zestawy i figurki, jednak uroku nie można im odmówić.

Poniższa figurka została zbudowana przez Roberta Tyborskiego, który specjalizuje się w budowaniu z klocków LEGO i swoje dzieła publikuje w serwisie zbudujmy.to:

Inną mini-figurkę LEGO zaprezentował Przemysław Staroń, polski nauczyciel i wykładowca, który prywatnie jest sporym fanem klocków:

Czy zaskoczyła Was cena oprawek i klockowe modele pisarki? Bylibyście chętni nabyć takie przedmioty?

Źródła: kobieta.gazeta.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij